Офіційний веб-сайт

календар

«   Вересень 2021   »
Пн 6132027
Вт 7142128
Ср18152229
Чт29162330
Пт3101724 
Сб4111825 
Нд5121926 

пошук

офіційні сайти району

Питання протидії торгівлі людьми

18 жовтня – Європейський день боротьби із торгівлею людьми   

________________________________________________________________________________

Інформація щодо питання протидії торгівлі
людьми по Запорізькій області

Для реалізації положень Закону України «Про протидію торгівлі людьми» та нормативно-правових актів Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації визначено відповідальним структурним підрозділом за проведення процедури встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми (розпорядження голови облдержадміністрації від 18.01.2013 № 16).

З метою постійного вдосконалення державної сімейної політики, охорони материнства і дитинства, сприяння впровадженню гендерної рівності в суспільстві, протидії торгівлі людьми та забезпечення узгодження дій місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування в області створена координаційна рада з питань сім’ї, жінок, охорони материнства і дитинства при голові облдержадміністрації (розпорядження голови облдержадміністрації від 13.02.2013 № 64). Відповідно діють 5 координаційних рад при міськвиконкомах, 20 координаційних рад при райдержадміністраціях.

За ініціативи Департаменту соціального захисту населення Запорізької обласної державної адміністрації в області реалізується проект «Впровадження механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми в Запорізький області» Запорізькою обласною громадською організацією «Об’єднання психологів, психоаналітиків «Взаємодія», за підтримки представництва МОМ в Україні.

В межах реалізації проекту протягом 2014 – 2016 років заплановано проведення дводенних семінарів – тренінгів для фахівців мультидисциплінарних груп. В області та кожному районі, місті обласного значення створено мультидисциплінарну групу із фахівців, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми. До складу кожної групи увійшли представники структурних підрозділів місцевих державних адміністрацій та неурядових організацій, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми в Запорізькій області (відповідно до Порядку взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.08.2012 № 783), що надасть в подальшому можливість надавати послуги, які сприятимуть якісній реабілітації постраждалих осіб від торгівлі людьми.

На даний момент закінчуються зйомки фільму про протидію торгівлі людьми, в якому буде висвітлено питання механізму отримання статусу постраждалому від торгівлі людьми, видів допомоги, які може отримати постраждалий, механізм взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми. З 08.06.2015 по 10.06.2015 пройшло навчання для фахівців - суб’єктів взаємодії з питань процедури встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми. На вищезазначеному заході планується всім учасників тренінгу надати вищенаведений фільм.

Відповідно до Закону України «Про протидію торгівлі людьми», особи, які постраждали від торгівлі людьми у разі потреби можуть отримати комплексну психологічну, соціально-педагогічну, соціально-медичну, юридичну, інформаційну та інші види допомоги в одному з діючої мережі центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Запорізької області або комунальному закладі «Запорізький обласний центр соціально-психологічної допомоги» Запорізької облради.

З метою удосконалення окремих аспектів професійної компетенції посадових осіб місцевого самоврядування, Запорізьким центром перепідготовки та підвищення кваліфікації до програм підготовки спеціалістів включено питання щодо протидії торгівлі людьми.

З метою підвищення рівня обізнаності населення щодо сучасних проявів торгівлі людьми, а також засобів і методів, що використовуються торгівцями людьми спеціалісти міських та районних центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Запорізької області систематично проводять різноманітні групові заходи.

Також, на території Запорізької області систематично оновлюються інформаційно-просвітницькі матеріали в постійно діючих інформаційних куточках (бібліотеки, будинки культури, центральні районні лікарні, заклади освіти та ін.), оформлені стенди з пам’ятками, буклетами, брошурами про наслідки нелегального працевлаштування та виїзду за кордон з метою працевлаштування та телефонами «гарячих ліній» з питань попередження та протидії насильства в сім’ї та попередження торгівлі людьми.

У Запорізькій області місцевими органами виконавчої влади забезпечено співпрацю з громадськими організаціями, які працюють у напрямку протидії торгівлі людьми: «Родина. Перспектива –XXI», «Берегиня», «Діабетик», «Жіночий кризовий центр «Гармонія», «Міське об’єднання багатодітних сімей», «Спілка жінок України», «ОПП Взаємодія».

ІНФОРМАЦІЯ МІНІСТЕРСТВА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ ЩОДО СИСТЕМИ НАДАННЯ ДОПОМОГИ ПОСТРАЖДАЛИМ ВІД ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ

УКРАЇНЦІ СТАЮТЬ ДЕДАЛІ ВРАЗЛИВІШИМИ ДО ЗАГРОЗ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ, СВІДЧИТЬ НОВЕ ДОСЛІДЖЕННЯ 

ДОПОМОГА ОСОБАМ, ЯКІ ОПИНИЛИСЯ У СКЛАДНИХ ЖИТТЄВИХ ОБСТАВИНАХ 

Звернення

Голова райдержадміністрації
Заступника голови райдержадміністрації

Долговської Ганни Павлівни

оголошення

посилання

офіційні сайти держ установ

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International