Офіційний веб-сайт

календар

«   Вересень 2021   »
Пн 6132027
Вт 7142128
Ср18152229
Чт29162330
Пт3101724 
Сб4111825 
Нд5121926 

пошук

офіційні сайти району

Оголошення

Програма житлових субсидій

У зв’язку з наближенням осінньо – зимового періоду 2020 – 2021 року, управління соціального захисту населення Приморської районної державної адміністрації Запорізької області повідомляє, що на сьогодні головним механізмом забезпечення соціального захисту населення при оплаті житлово – комунальних послуг є програма житлових субсидій, яка діє в Україні вже понад 20 років.

Завдяки програмі житлових субсидій малозабезпечені громадяни оплачують не повну вартість житлово – комунальних послуг, а лише частину платежу, яка залежить від розміру середньомісячного сукупного доходу домогосподарства в розрахунку на одну особу. Чим менші доходи домогосподарства, то меншою є частка обов’язкової плати за житлово – комунальні послуги.

Відповідно до норм Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 року № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово – комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» (із змінами)(далі – Положення), житлова субсидія призначається за наявності різниці між розміром плати за житлово – комунальні послуги в межах соціальної норми житла, соціальних нормативів користування житлово – комунальними послугами і розміром обов’язкового відсотка платежу, визначеного в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Для призначення житлової субсидії особа подає до управління соціального захисту населення об’єднаної територіальної громади або до уповноваженої посадової особи сільської ради за місцем реєстрації проживання заяву про призначення та надання житлової субсидії у грошовій формі та декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, за встановленими формами Мінсоцполітики.

Заява та декларація можуть бути надіслані поштою чи в електронній формі через офіційний веб – сайт Мінсоцполітики.

Відповідно до підпункту 5 пункту 14 Положення житлова субсидія не призначається (у тому числі на наступний період), якщо структурним підрозділом з питань соціального захисту населення отримано інформацію про наявність простроченої понад три місяці (на дату надання такої інформації підприємствами – надавачами житлово – комунальних послу) заборгованості з оплати житлово – комунальних послуг, строк позовної давності якої не минув і загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день звернення за призначенням житлової субсидії, що становить 340,00 грн.

Разом з тим, за наявності заборгованості житлову субсидію може бути призначено на наступний період за рішенням комісії, утвореної органами місцевого самоврядування, на підставі акта обстеження матеріально – побутових умов домогосподарства, з урахуванням обставин, що склалися. Таким чином, найбільш вразливі категорії населення забезпечуються державною підтримкою.

Крім того, існує механізм реструктуризації заборгованості споживачів з оплати житлово – комунальних послуг на підставі укладеного договору з надавачами цих послуг. Для цього необхідно звернутися в організацію – надавача житлово – комунальних послуг і укласти договір про реструктуризацію заборгованості.

На період карантину Урядом запроваджені додаткові заходи щодо соціального захисту осіб, яких звільнено з роботи у зв’язку з карантином, прийнятою постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2020 року № 247 «Про особливості надання житлових субсидій», передбачено врахування до доходу таких осіб під час призначення житлової субсидії розміру допомоги по безробіттю замість заробітної плати, яку вони отримували за попереднім місцем роботи.

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації

 

Звернення

Голова райдержадміністрації
Заступника голови райдержадміністрації

Долговської Ганни Павлівни

оголошення

посилання

офіційні сайти держ установ

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International