Офіційний веб-сайт

календар

«   Вересень 2021   »
Пн 6132027
Вт 7142128
Ср18152229
Чт29162330
Пт3101724 
Сб4111825 
Нд5121926 

пошук

офіційні сайти району

Оголошення

До уваги мешканців району щодо роботи нотаріусів на території Приморського району

Відповідно до статті 1 Закону України «Про нотаріат» вчинення нотаріальних дій в Україні покладається на нотаріусів, які працюють в державних нотаріальних конторах, державних нотаріальних архівах (державні нотаріуси) або займаються приватною нотаріальною діяльністю (приватні нотаріуси).

Нотаріальне обслуговування населення Приморського району здійснюється Приморською державною нотаріальною конторою, а також 2 приватними нотаріусами Приморського районного нотаріального округу Запорізької області.

У зв'язку із звільненням за власним бажанням завідувача Приморської державної нотаріальної контори Подольської І.М., наказом Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області від 10.04.2018 № 153/05 тимчасові обов'язки по нотаріальному обслуговуванню населення Приморського району Запорізької області було покладено на Бердянську державну нотаріальну контору з 13.04.2018, а саме на державного нотаріуса Бердянської державної нотаріальної контори Каменєву-Тинів Н.В.

Відповідно до наказу Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області від 03.10.2018 за № 568/05, з 06.10.2018 обов'язки по нотаріальному обслуговуванню населення Приморського району Запорізької області тимчасово покладені на завідувача Токмацької державної нотаріальної контори Зиріну О.Ю., у зв'язку із кадровими змінами в Бердянській державній нотаріальній конторі та звільненням за власним бажанням Каменєвої-Тинів Н.В.

З метою забезпечення обслуговування населення Приморського району Запорізької області послугами державного нотаріуса прийом населення здійснюється безпосередньо в приміщенні Приморської державної нотаріальної контори щочетверга з 08.00 до 17.00.

Статтею 3 Закону України «Про нотаріат» передбачено, що нотаріусом може бути громадянин України, який має повну вищу юридичну освіту, володіє державною мовою, має стаж роботи у сфері права не менш як шість років, з них помічником нотаріуса або консультантом державної нотаріальної контори - не менш як три роки, склав кваліфікаційний іспит і отримав свідоцтво про право на зайняття нотаріальною діяльністю. Не може бути нотаріусом особа, яка має судимість, обмежена у дієздатності або визнана недієздатною за рішенням суду.

Узв'язку з ситуацією, що склалася у Приморському районі та тим, що Зиріна О.Ю. крім Приморського районного нотаріального округу обслуговує населення міста Токмак та Чернігівського району, враховуючи чисельні звернення громадян, з метою покращення обслуговування населення Приморського району Запорізької області у січні 2019 року управлінням юстиції буде вирішено питання про покладення обов'язків по обслуговування населення на завідуючу Бердянської державної нотаріальної контори Солопову О.О.

Оскільки на сьогодні населення Приморського району не забезпечено достатньою мірою послугами державного нотаріуса, 28.12.2018 управлінням юстиції була проведена оперативна нарада за участю приватних нотаріусів Приморського районного нотаріального округу Фішіна В.В. та Подольської І.М. на якій звернуто увагу нотаріусів про необхідність надання протягом робочого дня безкоштовних консультацій громадянам, а також обговорена можливість враховувати при стягненні плати за вчинення нотаріальних дій матеріальне та соціальне становище громадян, та допускати незначне перевищення плати за надання нотаріальних послуг, яка підлягає сплаті в державній нотаріальній конторі. Це пов'язано з витратами на oрганізацією діяльності приватного нотаріуса, які значно більше ніж у державній нотаріальній конторі (оренда приміщення, передплата спеціальних бланків нотаріальних документів, охорона приміщення, утримання працівників контори та інше).

 

Звернення

Голова райдержадміністрації
Заступника голови райдержадміністрації

Долговської Ганни Павлівни

оголошення

посилання

офіційні сайти держ установ

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International