Офіційний веб-сайт

календар

«   Травень 2021   »
Пн 310172431
Вт 4111825 
Ср 5121926 
Чт 6132027 
Пт 7142128 
Сб18152229 
Нд29162330 

пошук

офіційні сайти району

Оголошення

Повідомлення про незадекларовану працю

На сайті Державної служби України з питань праці створено підрозділ «Повідомити про незадекларовану працю».

Надання повідомлення про можливі факти використання незадекларованої праці не є електронним зверненням та не підлягає розгляду згідно з вимогами Закону України «Про звернення громадян». Вся надана у повідомленні інформація використовується виключно з метою аналізу стану поширення незадекларованої праці та не підлягає розголошенню у разі проведення інспекційних відвідувань.

ПОВІДОМИТИ ПРО НЕЗАДЕКЛАРОВАНУ ПРАЦЮ

Наголошуємо, працівники, які погоджуються на заробітну плату «в конверті» або інший вид незадекларованої праці, стикаються з наступними проблемами:
• у разі конфліктної ситуації працівника з роботодавцем є ризик не отримати заробітну плату або отримати істотно меншу без будь-якої причини;
• незадекларований працівник втрачає соціальні гарантії, наприклад, у випадку скорочення;
• у разі неофіційного працевлаштування роботодавець не оплатить листок непрацездатності (лікарняний);
• відмова в оплаті щорічної відпустки або компенсації за невикористану відпустку;
• відсутні гарантії, пов’язані з навчанням, вагітністю, народженням дитини;
• при неофіційному працевлаштуванні у разі нещасного випадку з працівником недобросовісний роботодавець уникає відповідальності;
• у майбутньому, низька пенсія через те, що пенсійні відрахування не здійснювалися або були здійснені не у повному обсязі.

Відповідальність роботодавців перед Законом у разі використання незадекларованої праці:
• 30 мінімальних зарплат за кожного працівника – це на сьогодні 111 690 грн. за наступні порушення:
1. фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору;
2. оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час;
3. виплату заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску.
• 10 мінімальних зарплат за кожного працівника – це на сьогодні 37 230 грн. за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці (наприклад, за не оплату роботи в нічний час, роботу в вихідний або святковий день, понадурочну роботу та інші питання оплати праці);
• 3 мінімальні зарплати – це на сьогодні 11 169 грн. за такі види порушень:
1. порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць;
2. виплата їх не в повному обсязі.
• 10 мінімальних зарплат, за кожного працівника – це на сьогодні 37 230 грн. за недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених Законами України «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про альтернативну (невійськову) службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».
• 1 мінімальна зарплата (3 723 грн.) за порушення інших вимог трудового законодавства, крім передбачених вище.

Підприємству, організації необхідно приділити значну увагу щодо правильного оформлення наказів про прийняття працівників на роботу, оскільки за можливе визнання недійсного наказу підприємству загрожує штраф у 111 690 грн.

Якщо наказ оформлений правильно, але підприємство несвоєчасно повідомило фіскальну службу про прийняття працівника на роботу, то таке порушення коштуватиме підприємству 3 723 грн.

Крім того, статтею 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення України передбачено адміністративну відповідальність на керівника підприємства від 8 500 грн. до 17 000 грн. за фактичний допуск працівника без трудового договору.

Отже, фактичний допуск одного працівника до роботи без трудового договору (без наказу) може коштувати 128 690 грн. (111 690 грн. + 17 000 грн.) + виплата такому працівникові заробітної плати у розмірі не нижче середньої заробітної плати за відповідним видом економічної діяльності у регіоні у відповідному періоді.

Не направлення повідомлення до фіскальної служби про прийняття працівника на роботу (або несвоєчасне направлення) коштує 3 723 грн. фінансового штрафу і до 1 700 грн. адміністративного штрафу.

Лише офіційно задекларована праця гарантуватиме працівнику гідні, здорові і безпечні умови праці.

Звернення

Голова райдержадміністрації
Заступника голови райдержадміністрації

Долговської Ганни Павлівни

оголошення

посилання

офіційні сайти держ установ

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International