Офіційний веб-сайт

календар

«   Жовтень 2021   »
Пн 4111825
Вт 5121926
Ср 6132027
Чт 7142128
Пт18152229
Сб29162330
Нд310172431

пошук

офіційні сайти району

Історія краю

Ногайський район створено у 1923 році. У грудні 1925 року район реформовано, частина населених пунктів відійшла до національного Коларівського району, а інша до Бердянського.

З 1938 року село Ногайськ віднесено до селищ міського типу (смт.)

У квітні 1939 року створено Ногайський район, до складу якого ввійшли села: Преслав, Камишуватка, Обіточне, Підспір’я, Банівка, Борисівка, Лозанівка, Азов, Партизани, Коларівка, В’ячеславка, Маринівка, Новоолексіївка, Лозуватка, Інзівка, селище Вільне, Набережний, Новий Бит та Обіточна Коса.

З 1947 року до району приєднані села: Юр’ївка, Богородицьке, Зеленівка, Нельгівка, ст. Нельгівка, Тарасівка. Калинівка, Мануйлівка, Петрівка, Зелений Гай.

У грудні 1962 року Ногайський район перестає існувати і переходить до складу Бердянського району.

З 1964 року смт. Ногайськ перейменовано в смт. Приморське.

У січні 1965 року організовується Приморський район. До його складу входять колишні села Ногайського району ( крім Тарасівки) і приєднані Райнівка, Орлівка, Єлисіївка, Єлизаветівка, ст. Єлизаветівка, Надгорне, Радолівка, Гюнівка.

У 1967 році смт. Приморське віднесено до категорії міст районного підпорядкування – утворено місто Приморськ.

 

Загальні відомості

Приморський район розташований в південній частині Запорізької області на узбережжі Азовського моря. Загальна площа району - 1,4 тис. км2. На півночі межує з Чернігівським, на заході - з Приазовським, на сході – з Бердянським районом. Адміністративний центр району – місто Приморськ, яке знаходиться від обласного центру м. Запоріжжя на відстані 183 км.

Адміністративно район включає в себе 31 населений пункт. На території району створено 1 міську раду та 15 сільських рад.

Населення району станом на 01.11.2014 року склало 30689 чол.

Герб і прапор Приморського району Запорізької області

Герб

Герб Приморського району - щит французької форми представляє прямокутник, основа якого дорівнює 8/9 висоти, виступає в середині нижньої частини острієм і має заокруглені нижні кути.

Щит розділений фігурою першого порядку – прямим срібним вилоподібним хрестом, який символізує з’єднання рік Обіточної та Кільтичія в межах району, що впадають однією річкою в Азовське море, а також символізує переважаючий християнський православний народ, який населяє місто та район.

Ліва третина щита складається з трьох напівмісяців та східного меча золотого кольору в зеленому полі, що символізує історичне минуле міста Ногайськ і повторює символіку герба міста, розробленого в 70-х роках 19 століття герольдмейстером Б.В. Кене.

Верхня частина щита складається з орла – могильника червоно – коричневого кольору з розгорнутими крилами в золотому полі, що символізує стиглі поля пшениці Приморського району. Орел символізує вічність природи цього краю.

Права третина щита складається з риби (осетра) в синьому полі, яка символізує багатство міста та району ресурсами та примиканням території до Азовського моря. Герб оповито червоною стрічкою і колоссями пшениці.

Прапор

Прапор Приморського району повторює і використовує графіку та кольори герба. Прапор - прямокутне полотнище з пропорціями висоти до ширини як 1/1,5. Верхня частина графіки герба ( без фігур) - являється стороною прапора, яка прикріпляється до древка, при цьому, синій колір знаходиться вгорі. В центрі полотнища зображено герб району.

Герб і прапор м. Приморська Запорізької області

Герб

Герб міста Приморська являє собою готичний щит, розділений на 3 частини вилоподібним хрестом білого кольору. Вилоподібний хрест символізує дві ріки – Обіточну і Кильтичію, які зливаються в одну ріку.

Ліва третина щита складається з трьох напівмісяців і східного мечу сріблястого кольору на зеленому полі Це символізує в минулому ставку хана Ногайської орди, яка знаходилася в цьому місці, що і дало первісну назву міста – Ногайськ. Напівмісяці і меч – перевернені на знак повної поразки від Російських військ, що привело до корінних змін сьогодення і майбутнього цих територій.

Верхня третина щита (більш почесна) складається із ширяючого орла-могильника червоно-коричневого кольору на золотому полі, що символізує стиглі поля пшениці Приморського району. А орел – символізує вічність природи цього краю.

Права третина щита складається з риби (осетра) на синім полі, що символізує багатство міста і району рибними ресурсами і приналежність територій до Азовського моря.
Герб прикрашено сріблястою трьохвежевою короною, що символізує міське самоврядування, а сріблястий колір – те, що місто районного значення.
Герб оповито червоною стрічкою і колоссями пшениці.

Прапор

Прапор м. Приморська повторює і використовує графіку і колір герба. Прапор представляє собою прямокутне полотнище з пропорцією висоти до ширини як 1/1,5. Верхня частина графіки герба ( без фігур) - є стороною прапора , яка кріпиться до древка.

 

Звернення

Голова райдержадміністрації
Заступника голови райдержадміністрації

Долговської Ганни Павлівни

оголошення

посилання

офіційні сайти держ установ

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International