Офіційний веб-сайт

календар

«   Вересень 2021   »
Пн 6132027
Вт 7142128
Ср18152229
Чт29162330
Пт3101724 
Сб4111825 
Нд5121926 

пошук

офіційні сайти району

Гордість Приморського району

Янакаев Анвер Тагерович

Янакаев Анвер Тагерович народився 14 березня 1928 року. Трудову діяльність розпочав під час Великої Вітчизняної війни штампувальником на чавунно-ливарному заводі після звільнення міста Сталіно (нині м. Донецьк) від німецько-фашистських загарбників. Після закінчення Херсонського сільськогосподарського інституту в 1953 році працював в Михайлівському районі дільничним агрономом Тимашевської МТС, начальником відділу землеробства районного управління сільського господарства, головним агрономом Тимашевської МТС. В1954-1961р.р. за закликом партії працював на освоєнні цілинних земель в Казахській РСР, спочатку головним агрономом у зернорадгоспі „П'ятигорський” Целіноградській області, потім директором зернорадгоспу їм. Костичева Тургайської області. За успіхи в освоєнні цілинних земель нагороджений орденом Трудового Червоного Прапору, медаллю „За освоєння цілинних і перелогових земель”.

З грудня 1961 року Анвер Тагерович директор радгоспу „Надія Республіки”, а після об'єднання радгоспу і технікуму в січні 1965 року і до виходу на пенсію у 1988 році - директор Ногайського радгоспу-технікуму. 27 років беззмінної роботи дозволили йому створити і виховати згуртований колектив однодумців.

Радгосп „Надія Республіки” спеціалізувався на виробництві насіння овочевих і баштанних культур, успішно розвивалися рослинництво, садівництво, виноградарство, тваринництво.

Після об'єднання радгосп-технікум став основною базою для навчальної та виробничої практики студентів.

В господарстві велася цілеспрямована робота по підвищенню культури землеробства, впровадженню інтенсивних технологій вирощування високопродуктивних сільгоспкультур і ефективних способів обробітку ґрунту, удосконалювалася система сівозмін, розвивалося мале зрошення. Все це дозволяло щорічно нарощувати виробництво продукції рослинництва. У 11-й п'ятирічці (1981-1985р.р.) отримана найвища в районі середньорічна врожайність зернових і склала 36,8ц/га (по району 26,8ц/га), в т.ч. озимої пшениці - 44,3ц/га (по району 31,0ц/га), соняшнику 15,3ц/га, особлива увага приділялася вирощуванню кукурудзи за інтенсивною технологією. Господарство отримувало високі врожаї винограду, фруктів, овочів, з ініціативи директора були побудовані цехи з їх переробки.

Тваринницька галузь завжди була сферою особливої уваги директора. Були вирішені головні проблеми галузі: створено потужний кадровий потенціал і гідні умови для роботи тваринників, побудовано приміщення для утримання тварин, налагоджена племінна робота, створена надійна кормова база. Це дозволило на обох молочно-товарних фермах радгоспу (бригадири орденоносці Е.Л.Неруш і Л.Ф.Бунчук) досягти трьохтисячних надоїв молока в цілому по фермах. Ефективно працювали тваринники на відгодівлі ВРХ, свиней. Господарство багато років виробляло по 2,5 тисячі тонн молока і 400 тонн м'яса.

У цей період здійснювався величезний обсяг будівельних робіт виробничого і соціального значення, об'єкти зводяться за рахунок власних коштів держспособом завдяки ентузіазму директора.

Для працівників радгоспу побудовано 4 дитсадки, 3 клуби, 2 крамниці, 3 лазні, 40 км. водопроводу, дороги з твердим покриттям з'єднали відділення, щорічно зводиться житло, на обох відділеннях побудовані сучасні тваринницькі комплекси, свиноферма, автогараж, три ремонтні майстерні. У 1973 році технікум переходить в новий навчальний корпус на 960 учнів, потім завершується будівництво їдальні, двох гуртожитків на 800 місць, спортивного залу з манежем, навчально-виробничих майстерень, багатоквартирного будинку для співробітників навчальної частини, котельні, що дало можливість будувати мікрорайон.

За ці роки технікум підготував 5280 агрономів, зоотехніків, механіків, багато з них зарекомендували себе грамотними фахівцями, стали гарними керівниками колгоспів, радгоспів, підприємств, організацій, радянськими і партійними працівниками.

В технікумі велася велика виховна робота. Завдяки особливій турботі директора активно розвивався спорт, художня самодіяльність, створені музейні кімнати В.І. Леніна, бойової і трудової слави технікуму. Студенти брали участь і ставали призерами республіканських і всесоюзних змагань, кандидатами та майстрами спорту СРСР.

Ногайський радгосп-технікум з року в рік досягав високих результатів у сільськогосподарському виробництві та підготовці фахівців, займав провідні позиції не тільки в районі та області, а і в республіці. Технікум тричі, як переможець у соціалістичному змаганні серед понад ста технікумів, нагороджувався Пам'ятними Прапорами Міністерства сільського господарства.

В період роботи директором радгоспу-технікуму А.Т. Янакаев неодноразово обирався депутатом районної ради, за сумлінну працю нагороджений орденами Леніна, Жовтневої Революції, двома орденами Трудового Червоного Прапору, медалями „За доблесну працю. З відзначення 100-річчя з дня народження Володимира Ілліча Леніна”, „Ветеран праці”.

Звернення

Голова райдержадміністрації
Заступника голови райдержадміністрації

Долговської Ганни Павлівни

оголошення

посилання

офіційні сайти держ установ

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International