Офіційний веб-сайт

календар

«   Вересень 2021   »
Пн 6132027
Вт 7142128
Ср18152229
Чт29162330
Пт3101724 
Сб4111825 
Нд5121926 

пошук

офіційні сайти району

Гордість Приморського району

Лелашов Геннадій Гнатович

Лелашов Геннадій Гнатович народився 05 червня 1923 року в селі Гамівка Приазовського району Запорізької області.

Громадянин України, пенсіонер, ветеран праці, член Ради та Президії Приморської районної організації ветеранів України, „Почесний ветеран Організації Ветеранів України”, інвалід 2-ї гр. Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років.

У липні 1941 року добровольцем пішов на фронт.

З серпня 1941 по травень 1943 року приймав участь у боях на Закавказькому, Північно - Кавказькому та 1 і 2 Українських фронтах, у визволенні України, Угорщини, Болгарії, Молдови, Румунії, Чехословаччини, та інших держав. В період участі у бойових діях був поранений. Перемогу зустрів під Ельбою на території Австрії.

Після Перемоги понад 35 років був кадровим військовим. В 1977 році звільнений в запас. Переїхав на постійне місце проживання в місто Приморськ. Працював в Ногайському радгоспі-технікумі заступником директора по виховній роботі, потім директором бази відпочинку „Зеленодольська”, там розкрилися його організаторські здібності. Багато років був начальником Приморського аеропорту.

З жовтня 1986 року по травень 2004 року він очолював Приморську районну організацію ветеранів України, яка об’єднує 39 первинних ветеранських організацій, які, в свою чергу, налічують 8486 пенсіонерів в тому числі: учасників бойових дій – 23, ветеранів війни та вдів – 1573, дітей-війни – 4355, ветеранів військової служби – 35, ветеранів інших категорій – 2500.

В травні 2004 року за станом здоров’я пішов на заслужений відпочинок, але Геннадій Гнатович не залишився осторонь від громадського життя району, активно приймає участь в роботі ветеранських організацій. Голова комісії по захисту історії правди Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, частий і бажаний гість в навчальних закладах, проводить зустрічі з допризовниками.

Роботу районної ветеранської організації Лелашов Г.Г. спрямовував на забезпечення основної статутної задачі – всебічного захисту соціально-економічних та правових інтересів людей похилого віку, в тісній взаємодії співпрацював з районною радою, райдержадміністрацією, із закладами охорони здоров’я району, управлінням Пенсійного Фонду, міською та сільськими радами. Велика увага приділялася організації волонтерської роботи. При районній організації ветеранів в жовтні 2003 року створено волонтерський центр „Пенсіонер”, в якому працює 1320 волонтерів-добровольців, з них 570 – це діти та молодь.

У період з 2005 по 2007 роки видано двохтомник „Приморск: „Годы и судьбы”, до якого увійшли книги: „Память огненных лет” та „Автограф поколений”, присвячені людям, які створювали бойову та трудову славу району. Геннадій Гнатович активно приймав участь в цій роботі.

Бойові та трудові досягнення Лелашова Г.Г. були відзначені державними нагородами: орденами: - „За визволення Вени”, „За визволення Будапешта”, „За оборону Кавказу”, „За перемогу над Німеччиною у Великій Вітчизняній війни 1941-1945 років” та багатьма ювілейними медалями:

- „За особливі заслуги в розвитку ветеранського руху, активну громадську діяльність та з нагоди 50-річчя визволення України від фашистських загарбників”;

- орденом „За заслуги перед Запорізьким краєм” ІІІ ступеня;

- відзнакою Президента України „Орденом Богдана Хмельницького”,

- відзнакою Організації Ветеранів України „Почесний Ветеран України” та іншими обласними та районними почесними нагородами, подяками.

Геннадій Гнатович відповідальна та поважна людина, користується заслуженим авторитетом серед керівників, пенсіонерів міста та району.

Протягом цього часу тричі обирався депутатом Приморської міської ради, двічі - депутатом Приморської районної ради народних депутатів, очолював комісію по соціальній законності та збереженню громадського порядку.

Звернення

Голова райдержадміністрації
Заступника голови райдержадміністрації

Долговської Ганни Павлівни

оголошення

посилання

офіційні сайти держ установ

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International