Офіційний веб-сайт

календар

«   Вересень 2021   »
Пн 6132027
Вт 7142128
Ср18152229
Чт29162330
Пт3101724 
Сб4111825 
Нд5121926 

пошук

офіційні сайти району

Гордість Приморського району

Полукчі Костянтин Гаврилович

Полукчі Костянтин Гаврилович народився 2 січня 1930 року в селі Софіївка Бердянського району. Трудову діяльність розпочав у колгоспі „Жовтень” Андріївського району. Після служби в лавах Радянської Армії і навчання у вищій партійній школі при ЦК КПРС з 1963 року по 1990 рік беззмінно працює головою колгоспу імені Комінтерна. У 1970 році без відриву від виробництва закінчив Київський інститут народного господарства.

В господарстві успішно розвивалися рослинництво, садівництво, виноградарство, тваринництво. В колгоспі велася цілеспрямована робота по підвищенню культури землеробства, впровадженню інтенсивних технологій вирощування високопродуктивних сільгоспкультур і ефективних способів обробітку ґрунту, удосконалювалася система сівозмін, розвивалося мале зрошення. Все це дозволяло щорічно нарощувати виробництво продукції рослинництва. У 10 п'ятирічці (1976-1980 p.p.) середньорічна урожайність зернових становила 37,0ц/га (по району 29,ц/га), в т.ч. озимої пшениці - 39,7ц/га (по району 32,1ц/га), соняшнику 18,4ц/га. Господарство отримувало високі врожаї фруктів, овочів.

У тваринницькій галузі були вирішені головні проблеми галузі: створено потужний кадровий потенціал і гідні умови для роботи тваринників, побудовано приміщення для утримання тварин, налагоджена племінна робота, створена надійна кормова база. Ефективно працювали тваринники на відгодівлі ВРХ, свиней. Господарство багато років виробляло по 3 тисячі тонн молока і 400 тонн м'яса. Виробничий потенціал господарства в районному масштабі становив понад 10 відсотків.

У цей період здійснювався величезний обсяг будівельних робіт виробничого і соціального значення, об'єкти зводяться за рахунок власних коштів держспособом завдяки ентузіазму голови. Побудовано Будинок культури, два дитсадки, середня школа, стадіон, лазня, кілька магазинів, автогараж, холодильник, десятки кілометрів водопроводу та дороги з твердим покриттям, щорічно споруджували житло, побудовані сучасні тваринницькі комплекси, свиноферма, ремонтні майстерні.

Колгосп імені Комінтерна під керівництвом Костянтина Гавриловича з року в рік здобував високих результатів у сільськогосподарському виробництві, займав провідні позиції не тільки в районі та області, а і в республіці. Господарство перетворилося в школу передового досвіду. Колгосп занесений на обласну Дошку Пошани. Трудівники колгоспу чотири рази були нагороджені перехідними Червоними Прапорами ЦК КПРС, Ради Міністрів СРСР, ЦК ВЛКСМ.

У період роботи головою колгоспу імені Комінтерна К.Г.Полукчі неодноразово обирався депутатом районної ради, за сумлінну працю нагороджений орденами Леніна, Жовтневої Революції, двома орденами Трудового Червоного Прапора, медалями „За доблесну працю. З відзначення 100-річчя з дня народження Володимира Ілліча Леніна”, „Ветеран праці”.

Звернення

Голова райдержадміністрації
Заступника голови райдержадміністрації

Долговської Ганни Павлівни

оголошення

посилання

офіційні сайти держ установ

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International