Офіційний веб-сайт

календар

«   Вересень 2021   »
Пн 6132027
Вт 7142128
Ср18152229
Чт29162330
Пт3101724 
Сб4111825 
Нд5121926 

пошук

офіційні сайти району

Екологія

Довідка про екологічний стан Приморського району та проведені роботи із охорони природного навколишнього середовища за 2014 рік

Основна мета політики Приморського району у галузі охорони навколишнього природного середовища і забезпечення екологічної безпеки направлена на підтримку і зростання якості життя населення, стабільне функціонування і розвиток економіки району без збільшення навантаження на навколишнє середовище, забезпечення переходу від ліквідації наслідків забруднення до їхнього попередження, сприяння реальному переходу на засади сталого, екологічно збалансованого розвитку.

1. Охорона атмосферного повітря.
Загальний фон забруднення атмосферного повітря формується за рахунок стаціонарних і пересувних джерел.
Аналіз наявних статистичних даних - основних показників охорони атмосферного повітря у Приморському районі вказує, що основними забруднювачами атмосферного повітря є пересувні джерела, серед яких на першому місці - автотранспорт. Обсяги викидів від автотранспорту та концентрацій забруднюючих речовин в атмосферному повітрі району мають останні роки тенденцію до зростання. У 2014 році викиди в атмосферне повітря від пересувних джерел склали близько 98% від загального обсягу викидів в атмосферне повітря або 1723,0 т. Це обумовлено постійним нерегульованим збільшенням кількості автотранспорту, в тому числі транзитного вантажного, відставанням якості палива від європейських стандартів.

Вибірковий контроль за забрудненням атмосферного повітря на автодорогах здійснює санітарно-епідеміологічна станція Приморського району.

Основними підприємствами, що визначають екологічний стан району є наступні підприємства: Запорізька філія ПАТ «УКРНАФТА» АЗС 07/077, Макіївське лінійне виробниче управління магістральних газопроводів «ДОНБАСТРАНСГАЗ» дочірня компанія «УКРТРАНСГАЗ» ГРС с. Маринівка, ТОВ «Приморське ОП теплових мереж» (котельна № 2), ТОВ «Приморське ОП теплових мереж» (котельна № 5), ТОВ «ПЕГМАТІТ», ПАТ «СВІЖАЧОК».

Відповідно до статистичних даних за 2014 рік від підприємств та організацій Приморського району обсяги викидів (без вуглецю діоксиду) склали 31,4 т, що у порівнянні з 2013 роком збільшилося на 5,4 т. При цьому щільність викидів на 1 кв. км території склала 1,3 кг, обсяги викидів у розрахунку на душу населення склало 1,0 кг, що у порівнянні з 2013 роком збільшилося на 0,2 кг.

Періодичний контроль за станом атмосферного повітря в зоні впливу ТОВ «Приморське ОП теплових мереж» (котельна № 2) та ТОВ «Приморське ОП теплових мереж» (котельна № 5), здійснює лабораторія санітарно-епідеміологічний станції Приморського району, контролюються такі забруднюючі речовини як – пил, оксид вуглецю, діоксид азоту, діоксид сірки.

2. Охорона водних ресурсів.
Територією району течуть 10 річок, загальною довжиною 200 км (Обіточна – 51,4 км, Лозуватка – 67,8 км, Кільтичія – 12 км, Солона – 13 км, Чокрак – 14 км, Корсак – 12,8 км, Біленька – 5,4 км, Юшанли – 3,2 км, Шовпай – 2,2 км), з яких три впадають в Азовське море. На території району розташовано 17 ставків, загальна площа яких складає 48 кв.м.

На півдні від м. Приморська розташовані озера Ногайської групи: за 3 км від Приморська розташовано озеро Лікувальне (Цілющий лиман), а з південно-західної частини від нього – озеро Солоне. В озерах та лиманах є значні поклади мінеральних грязей, які мають велике значення для розвитку курортної справи.

Води річок та ставків промисловими та стічними водами не забруднюються.

Рішенням обласної ради від 05.03.2015 № 30 «Про Перелік заходів, спрямованих на охорону та раціональне використання природних ресурсів, які фінансуються за рахунок фондів охорони навколишнього природного середовища місцевих бюджетів у 2015 році» передбачено фінансування природоохоронних заходів з місцевих та обласного фонду охорони навколишнього природного середовища на загальну суму 69,603 тис. грн., а саме:

- за рахунок планових надходжень до місцевого фонду охорони навколишнього природного середовища передбачено фінансування у сумі 10,0 тис. грн. на заходи з озеленення м. Приморськ. Відповідальні – Приморська міська рада Запорізької області;

- за рахунок залишків коштів місцевих фондів охорони навколишнього природного середовища передбачено фінансування у сумі 59,603 тис. грн. на заходи з озеленення сіл району: Борисівська сільська рада – 6,315 тис. грн., Зеленівська сільська рада – 49,064 тис. грн., Інзивська сільська рада – 1,748 тис. грн., Партизанська сільська рада – 2,476 тис. грн.

Станом на 01.06.2015 року видатки на здійснення природоохоронних заходів не проводились.

Крім того, рішенням обласної ради від 05.03.2015 № 30 «Про Перелік заходів, спрямованих на охорону та раціональне використання природних ресурсів, які фінансуються за рахунок фондів охорони навколишнього природного середовища місцевих бюджетів у 2015 році» передбачено фінансування за рахунок коштів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища у сумі 58,647 тис. грн., на погашення кредиторської заборгованості за виконані роботи (послуги) у 2014 році. Відповідальні – УКБ ОДА.

В районі здійснюється санепіднагляд за дотриманням режиму господарювання у прибережних захисних смугах і водоохоронних зонах моря, річок і джерел питного господарювання. Потенційні джерела забруднення водоймищ в районі на цей час відсутні.

3. Охорона земельних ресурсів.
Основним фактором забруднення земельних ресурсів, який негативно впливає на загальний стан навколишнього природного середовища, є утворення та накопичення різних видів побутових відходів.

Всього на території району розташовані 24 діючих полігонів твердих побутових відходів, в тому числі полігон ТПВ у м. Приморську, на який є проектна та технічна документація, державний акт на право користування землею, площа полігону 7 га. Полігон обладнаний контрольно-спостережними свердловинами, обвалований. На території полігону забезпечені наявність та запас ґрунту для пошарової ізоляції відходів. Для забезпечення обліку відходів заведено журнал. За 2014 рік на полігон вивезено 2808,2 т відходів.

З метою запобігання та ліквідації незаконних сміттєзвалищ в районі проводиться наступна робота:

- розпорядженням голови райдержадміністрації від 20.03.2013 № 106 затверджений склад постійно діючої районної комісії з питань поводження з безхазяйними відходами. Аналогічні комісії створені у міської та сільських радах. Станом на 01.07.2015 року матеріалів (звернень, заяв, повідомлень тощо) на розгляд районної комісії не надходило;

- представники сільрад здійснюють подвірні обходи населених пунктів, обстежують підпорядковані території з метою виявлення несанкціонованих сміттєзвалищ та інших порушень санітарних норм та природоохоронного законодавства. Виявленим порушникам видаються приписи та встановлюються терміни на ліквідацію несанкціонованих сміттєзвалищ. Як -що приписи не виконуються у встановлені терміни, порушники запрошуються на засідання комісії. Згідно відомостей, наданих головами міських, сільських рад, у 2014 році в районі виявлено та ліквідовано 341 несанкціонованих сміттєзвалищ з загальним обсягом відходів 6740 м3.

Існує графік, згідно якого КП «Чисте місто Приморськ» двічі на тиждень здійснюються подвірні збирання твердих побутових відходів на території Приморської міської ради, у приватному секторі, та с. Банівка, а також контейнерне збирання відходів з багатоповерхових будинків. Проводиться робота по укладанню договорів на послуги вивезення твердих побутових відходів з підприємствами і організаціями, базами відпочинку, приватними підприємцями. Станом на 01.01.2015 року укладено 147 таких договорів.

Проводяться заходи щодо розширення природно-заповідного фонду. З метою виконання розпорядження голови облдержадміністрації від 05.11.2012 № 535 “Про посилення заходів щодо розвитку природно-заповідної справи в Запорізькій області” прийнято розпорядження голови районної державної адміністрації від 21.01.2013 № 16 “Про погодження створення гідрологічного заказника загальнодержавного значення “Приморський” на землях водного фонду акваторії Азовського моря вздовж берегової лінії в межах Приморського району орієнтовною площею 13115 га.

На території району знаходиться 8 об’єктів природно — заповідного фонду, площа яких складає 9578 га, або 6,8% від площі району. Проект землеустрою по заказнику загальнодержавного значення “Коса Обіточна” винесений в натуру площею 8863 га. Проект землеустрою заказника місцевого значення “Корсак могила” площею 79 га знаходиться в стадії розробки. Довжина водоохоронних зон в межах району становить 2110,8 га, на які розроблені проекти винесення в натуру.

На виконання розпорядження голови райдержадміністрації від 04.04.2014 № 151 «Про проведення заходів з озеленення та благоустрою населених пунктів Приморського району» протягом 2014 року на підпорядкованій території проводилися заходи з озеленення та благоустрою населених пунктів району, також 12.04.2014 року проведена акція «День довкілля» із залученням громадськості, насамперед молоді. За підсумками проведених заходів: приведено в належний стан прибудинкових територій адміністративних будівель площею 174,3 га, ліквідовано несанкціонованих сміттєзвалищ – 44 загальним обсягом сміття понад – 76,5 м3, висаджено дерев та кущів – 1053, упорядковано газонів, квітників – 34610 м. кв. Загалом в вище наведених акціях взяли участь підприємства, установи, навчальні заклади та інші організації, загальною кількістю – 201 та понад 3093 чоловік.

Для здійснення заходів у сфері поводження з токсичними відходами пов’язаних з непридатними та забороненими для застосування хімічними засобами захисту рослин (ХЗЗР – далі), які знаходяться на збереженні у господарствах району, рішенням районної ради від 29.11.2006 № 21 затверджена програма поводження з токсичними відходами в Приморському районі.

Так як район має сільськогосподарську спрямованість, пріоритетна проблема у сфері поводження з токсичними відходами пов’язана з непридатними та забороненими для застосування ХЗЗР, які знаходяться на збереженні у господарствах району.

Розпорядженням голови райдержадміністрації від 19.03.2015 № 92 створена постійно діюча районна комісія з питань поводження з безхазяйними, забороненими і непридатними до використання в сільському господарстві хімічними засобами захисту рослин. Згідно даних Приморської районної станції захисту рослин станом на 01.01.2015 року в районі на збереженні залишилось 16992 кг непридатних та заборонених для застосування ХЗЗР, які зберігаються у 8 складах. У 2014 році роботи по їх знешкодженню, перезатарюванню або передачі на утилізацію в районі не проводилися.

Сільськогосподарські угіддя, які не використовуються у сільському господарстві внаслідок їх техногенного забруднення на території району відсутні.

Звернення

Голова райдержадміністрації
Заступника голови райдержадміністрації

Долговської Ганни Павлівни

оголошення

посилання

офіційні сайти держ установ

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International