Офіційний веб-сайт

календар

«   Вересень 2021   »
Пн 6132027
Вт 7142128
Ср18152229
Чт29162330
Пт3101724 
Сб4111825 
Нд5121926 

пошук

офіційні сайти району

Екологія

Довідка про екологічний стан Приморського району та проведені роботи із охорони природного навколишнього середовища у І півріччі 2014 року

Основна мета політики Приморського району у галузі охорони навколишнього середовища і забезпечення екологічної безпеки направлена на підтримку і зростання якості життя населення, стабільне функціонування і розвиток економіки району без збільшення навантаження на навколишнє середовище, забезпечення переходу від ліквідації наслідків забруднення до їхнього попередження, сприяння реальному переходу на засади сталого, екологічно збалансованого розвитку.

1. Охорона атмосферного повітря.
Загальний фон забруднення атмосферного повітря формується за рахунок стаціонарних і пересувних джерел.
Аналіз наявних статистичних даних - основних показників охорони атмосферного повітря у Приморському районі вказує, що основними забруднювачами атмосферного повітря є пересувні джерела, серед яких на першому місці - автотранспорт. Обсяги викидів від автотранспорту та концентрацій забруднюючих речовин в атмосферному повітрі району мають останні роки тенденцію до зростання. У 2013 році викиди в атмосферне повітря від пересувних джерел склали близько 99% від загального обсягу викидів в атмосферне повітря або 2126,8 т. Це обумовлено постійним нерегульованим збільшенням кількості автотранспорту, в тому числі транзитного вантажного, відставанням якості палива від європейських стандартів.

Вибірковий контроль за забрудненням атмосферного повітря на автодорогах здійснює СЕС Приморського району.

Основними підприємствами, що визначають екологічний стан району є наступні підприємства: Запорізька філія ПАТ «УКРНАФТА» АЗС 07/077, Макіївське лінійне виробниче управління магістральних газопроводів «ДОНБАСТРАНСГАЗ» дочірня компанія «УКРТРАНСГАЗ» ГРС с. Маринівка, ТОВ «Приморське ОП теплових мереж» (котельна № 2), ТОВ «Приморське ОП теплових мереж» (котельна № 5), ТОВ «ПЕГМАТІТ», ПАТ «СВІЖАЧОК».

Відповідно до статистичних даних за 2013 рік від підприємств та організацій Приморського району обсяги викидів (без вуглецю діоксиду) склали 25,986 т, що у порівнянні з 2012 роком збільшилося на 17,138т. При цьому щільність викидів на 1 кв. км території склали 18,588 кг, обсяги викидів у розрахунку на душу населення склало 0,8 кг, що у порівнянні з 2012 роком збільшилося на 0,5 кг.

Періодичний контроль за станом атмосферного повітря в зоні впливу ТОВ «Приморське ОП теплових мереж» (котельна № 2) та ТОВ «Приморське ОП теплових мереж» (котельна № 5), здійснює лабораторія санітарно-епідеміологічний станції Приморського району, контролюються такі забруднюючі речовини як – пил, оксид вуглецю, діоксид азоту, діоксид сірки.

Охорона водних ресурсів.
Територією району течуть 10 річок, загальною довжиною 200 км (Обіточна – 51,4 км, Лозуватка – 67,8 км, Кільтичія – 12 км, Солона – 13 км, Чокрак – 14 км, Корсак – 12,8 км, Біленька – 5,4 км, Юшанли – 3,2 км, Шовпай – 2,2 км), з яких три впадають в Азовське море. На території району розташовано 17 ставків, загальна площа яких складає 48 кв.м.

На півдні від м. Приморська розташовані озера Ногайської групи: за 3 км від Приморська розташовано озеро Лікувальне (Цілющий лиман), а з південно-західної частини від нього – озеро Солоне. В озерах та лиманах є значні поклади мінеральних грязей, які мають велике значення для розвитку курортної справи.

Води річок та ставків промисловими та стічними водами не забруднюються.

Рішенням обласної ради від 20.03.2014 № 24 «Про Перелік заходів, спрямованих на охорону та раціональне використання природних ресурсів, які фінансуються за рахунок фондів охорони навколишнього природного середовища місцевих бюджетів у 2014 році» передбачено фінансування природоохоронних заходів з місцевих та обласного фонду охорони навколишнього природного середовища на загальну суму 151,504 тис. грн., в т.ч. з обласного фонду 10,1 тис. грн., на погашення кредиторської заборгованості за 2013 рік по виконаних роботах за заходи з озеленення м. Приморськ, а саме:
- за рахунок планових надходжень до місцевого фонду охорони навколишнього природного середовища передбачено фінансування у сумі 14,180 тис. грн. на виконання робіт по проекту «Розчистка та поновлення гідрологічного режиму р. Обіточна м. Приморськ Запорізької області на ділянці від вул. Новицького до вул. Республіки». Відповідальні – Приморська міська рада Запорізької області;
- за рахунок залишків коштів місцевих фондів охорони навколишнього природного середовища передбачено фінансування у сумі 81,528 тис. грн. на виконання робіт по проекту «Розчистка та поновлення гідрологічного режиму р. Обіточна м. Приморськ Запорізької області на ділянці від вул. Новицького до вул. Республіки» (відповідальні – Приморська міська рада Запорізької області) та на заходи з озеленення - у сумі 13,0 тис. грн.( відповідальні – Зеленівська сільська рада Приморського району Запорізької області – кошти планується використовувати у жовтні-листопаді поточного року);
- за рахунок залишків коштів місцевих фондів охорони навколишнього
природного середовища передбачено фінансування на погашення кредиторської заборгованості, що виникла у 2013 році, по виконаних але не сплачених зобов’язаннях у сумі 32,696 тис. грн., за виконання робіт по проекту «Розчистка та поновлення гідрологічного режиму р. Обіточна м. Приморськ Запорізької області на ділянці від вул. Новицького до вул. Республіки». Відповідальні – Приморська міська рада Запорізької області. Згідно перевірки прокуратури дана кредиторська заборгованість знята.

Станом на 01.08.2014 року видатки на здійснення природоохоронних заходів не проводились.

Крім того, рішенням обласної ради від 20.03.2014 № 24 «Про Перелік заходів, спрямованих на охорону та раціональне використання природних ресурсів, які фінансуються за рахунок фондів охорони навколишнього природного середовища місцевих бюджетів у 2014 році» передбачено фінансування за рахунок коштів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища у сумі 287,788 тис. грн., на погашення кредиторської заборгованості за внесенні зміни до проекту «Захист коси оздоровчої зони Азовського узбережжя в м. Приморську Запорізької області» у 2013 році. Відповідальні – УКБ ОДА.

Також, за рахунок планових надходжень коштів до обласного фонду охорони навколишнього природного середовища передбачено фінансування по об’єктам:

- «Реконструкція очисних споруд каналізації у м. Приморськ» у сумі 1410,707 тис. грн. - це одна з найважливіших екологічних проблем, яка полягає в тому, що очисні споруди м. Приморська технологічно не взмозі прийняти та очистити до нормативних показників каналізаційні стоки від м. Приморська та курортно-оздоровчої зони. Ступінь будівельної готовності даного об’єкту 74%, розроблено та затверджено робочий проект наказом начальника УКБ ОДА від 16.12.2013 № 147, отримано позитивний експертний звіт від 25.11.2013 № 215/0813. Відповідальні – УКБ ОДА;
- «Захист коси оздоровчої зони на Азовському узбережжі у м. Приморськ» на 2014 рік передбачено у сумі 6637,048 тис. грн. Ступінь будівельної готовності - 5%, залишок кошторисної вартості станом на 01.01.2014 року складає 64198,552 тис. грн. Робочий проект в стадії проходження експертизи. Відповідальні – УКБ ОДА.
В районі здійснюється санепіднагляд за дотриманням режиму господарювання у прибережних захисних смугах і водоохоронних зонах моря, річок і джерел питного господарювання. Потенційні джерела забруднення водоймищ в районі на цей час відсутні.

3. Охорона земельних ресурсів.
Основним фактором забруднення земельних ресурсів, який негативно впливає на загальний стан навколишнього природного середовища, є утворення та накопичення різних видів побутових відходів.

Всього на території району розташовані 24 діючих полігонів твердих побутових відходів, в тому числі полігон ТПВ у м. Приморську, на який є проектна та технічна документація, державний акт на право користування землею, площа полігону 7 га. Полігон обладнаний контрольно-спостережними свердловинами, обвалований. На території полігону забезпечені наявність та запас ґрунту для пошарової ізоляції відходів. Для забезпечення обліку відходів заведено журнал. За ІІ квартал 2014 року на полігон вивезено 659,23 т відходів.

З метою запобігання та ліквідації незаконних сміттєзвалищ в районі проводиться наступна робота:

- розпорядженням голови райдержадміністрації від 20.03.2013 № 106 затверджений склад постійно діючої районної комісії з питань поводження з безхазяйними відходами. Аналогічні комісії створені у міської та сільських радах. Станом на 01.07.2014 року матеріалів (звернень, заяв, повідомлень тощо) на розгляд районної комісії не надходило;
- представники сільрад здійснюють подвірні обходи населених пунктів, обстежують підпорядковані території з метою виявлення несанкціонованих сміттєзвалищ та інших порушень санітарних норм та природоохоронного законодавства. Виявленим порушникам видаються приписи та встановлюються терміни на ліквідацію несанкціонованих сміттєзвалищ. Як -що приписи не виконуються у встановлені терміни, порушники запрошуються на засідання комісії. Згідно відомостей, наданих головами міських, сільських рад, протягом ІІ кварталу 2014 року по району виявлено 98 несанкціонованих сміттєзвалищ із загальним обсягом відходів 2582 куб. м, ліквідовано 92 звалищ із загальним обсягом відходів 2477 куб. м.

Існує графік, згідно якого КП «Чисте місто Приморськ» двічі на тиждень здійснюються подвірні збирання твердих побутових відходів на території Приморської міської ради, у приватному секторі, та с. Банівка, а також контейнерне збирання відходів з багатоповерхових будинків. Проводиться робота по укладанню договорів на послуги вивезення твердих побутових відходів з підприємствами і організаціями, базами відпочинку, приватними підприємцями. Станом на 01.07.2014 року укладено 147 таких договорів.

Для здійснення заходів у сфері поводження з токсичними відходами пов’язаних з непридатними та забороненими для застосування ХЗЗР, які знаходяться на збереженні у господарствах району рішенням районної ради від 29.11.2006 № 21 затверджена програма поводження з токсичними відходами в Приморському районі.

Так як район має сільськогосподарську спрямованість, пріоритетна проблема у сфері поводження з токсичними відходами пов’язана з непридатними та забороненими для застосування ХЗЗР, які знаходяться на збереженні у господарствах району.

Розпорядженням голови райдержадміністрації від 02.09.2013 № 368 створена районна комісія з питань безпечного поводження з забороненими та непридатними до використання ХЗЗР. Згідно даних Приморської районної станції захисту рослин станом на 01.07.2014 року в районі на збереженні залишилось 16992 кг непридатних та заборонених для застосування ХЗЗР, які зберігаються у 8 складах. У ІІ кварталі 2014 року роботи по їх знешкодженню, перезатарюванню або передачі на утилізацію в районі не проводилися.

Сільськогосподарські угіддя, які не використовуються у сільському господарстві внаслідок їх техногенного забруднення на території району відсутні.

На виконання розпорядження голови облдержадміністрації від 14.10.2013 № 485 «Про заходи зі складання переліку власників відходів, яким необхідно одержати ліміти на утворення та розміщення відходів та території Запорізької області» підготовлено та надано до Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації перелік власників відходів, що розташовані на території району, яким необхідно одержати ліміти на 2015 рік – 50 установ та організацій району.

Звернення

Голова райдержадміністрації
Заступника голови райдержадміністрації

Долговської Ганни Павлівни

оголошення

посилання

офіційні сайти держ установ

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International