Офіційний веб-сайт

календар

«   Вересень 2021   »
Пн 6132027
Вт 7142128
Ср18152229
Чт29162330
Пт3101724 
Сб4111825 
Нд5121926 

пошук

офіційні сайти району

Екологія

Довідка про екологічний стан Приморського району та проведені роботи із охорони природного навколишнього середовища за 2016 рік

Основна мета політики Приморського району у галузі охорони навколишнього середовища і забезпечення екологічної безпеки направлена на підтримку і зростання якості життя населення, стабільне функціонування і розвиток економіки району без збільшення навантаження на навколишнє середовище, забезпечення переходу від ліквідації наслідків забруднення до їхнього попередження, сприяння реальному переходу на засади сталого, екологічно збалансованого розвитку.

1. Охорона атмосферного повітря.

Загальний фон забруднення атмосферного повітря формується за рахунок стаціонарних і пересувних джерел.
Аналіз наявних статистичних даних - основних показників охорони атмосферного повітря у Приморському районі вказує, що основними забруднювачами атмосферного повітря є пересувні джерела, серед яких на першому місці - автотранспорт. Обсяги викидів від автотранспорту та концентрацій забруднюючих речовин в атмосферному повітрі району мають останні роки тенденцію до зростання. Це обумовлено постійним нерегульованим збільшенням кількості автотранспорту, в тому числі транзитного вантажного, відставанням якості палива від європейських стандартів.

Вибірковий контроль за забрудненням атмосферного повітря на автодорогах району здійснює Азовський відокремлений відділ державної установи «Запорізький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України».

Основними підприємствами, що визначають екологічний стан району є наступні підприємства: Запорізька філія ПАТ «УКРНАФТА» АЗС 07/077, Макіївське лінійне виробниче управління магістральних газопроводів «ДОНБАСТРАНСГАЗ» дочірня компанія «УКРТРАНСГАЗ» ГРС с. Маринівка, ТОВ «Приморське ОП теплових мереж» (котельна № 2), ТОВ «Приморське ОП теплових мереж» (котельна № 5), ТОВ «ПЕГМАТІТ», ПАТ «СВІЖАЧОК».

Відповідно до статистичних даних за 2016 рік від підприємств та організацій Приморського району обсяги викидів забруднюючих речовин та діоксиду вуглецю у атмосферне повітря від стаціонарних джерел забруднення склали 13,8 т, що у порівнянні з 2015 роком зменшилося на 55,1 т (або на 80%).

Періодичний контроль за станом атмосферного повітря в зоні впливу ТОВ «Приморське ОП теплових мереж» (котельна № 2) та ТОВ «Приморське ОП теплових мереж» (котельна № 5), здійснює лабораторія санітарно-епідеміологічний станції Приморського району, контролюються такі забруднюючі речовини як – пил, оксид вуглецю, діоксид азоту, діоксид сірки. Так у 2016 році викиди діоксиду сірки склали 0,5 т або 42,1% до 2015 року, оксидів азоту – 0,2 т або 7,2% до 2015 року, діоксиду вуглецю – 2,6 тис. т. або 96,7% до 2015 року.

2. Охорона водних ресурсів.

Територією району течуть 10 річок, загальною довжиною 200 км (Обіточна – 51,4 км, Лозуватка – 67,8 км, Кільтичія – 12 км, Солона – 13 км, Чокрак – 14 км, Корсак – 12,8 км, Біленька – 5,4 км, Юшанли – 3,2 км, Шовпай – 2,2 км), з яких три впадають в Азовське море. На території району розташовано 17 ставків, загальна площа яких складає 48 кв.м.

На півдні від м. Приморська розташовані озера Ногайської групи: за 3 км від Приморська розташовано озеро Лікувальне (Цілющий лиман), а з південно-західної частини від нього – озеро Солоне. В озерах та лиманах є значні поклади мінеральних грязей, які мають велике значення для розвитку курортної справи.

Води річок та ставків промисловими та стічними водами не забруднюються.

В районі здійснюється санепіднагляд за дотриманням режиму господарювання у прибережних захисних смугах і водоохоронних зонах моря, річок і джерел питного господарювання. Потенційні джерела забруднення водоймищ в районі на цей час відсутні.

3. Охорона земельних ресурсів.

Основним фактором забруднення земельних ресурсів, який негативно впливає на загальний стан навколишнього природного середовища, є утворення та накопичення різних видів побутових відходів.

Всього на території району розташовані 24 діючих полігонів твердих побутових відходів, в тому числі полігон ТПВ у м. Приморську, на який є проектна та технічна документація, державний акт на право користування землею, площа полігону 7 га. Полігон обладнаний контрольно-спостережними свердловинами, обвалований. На території полігону забезпечені наявність та запас ґрунту для пошарової ізоляції відходів. Для забезпечення обліку відходів заведено журнал. За 2016 рік на полігон вивезено 2547,744 т відходів.

З метою запобігання та ліквідації незаконних сміттєзвалищ в районі проводиться наступна робота:
- розпорядженням голови райдержадміністрації від 20.03.2013 № 106 затверджений склад постійно діючої районної комісії з питань поводження з безхазяйними відходами. Аналогічні комісії створені у міської та сільських радах. Станом на 01.01.2017 року матеріалів (звернень, заяв, повідомлень тощо) на розгляд районної комісії не надходило;
- представники сільрад здійснюють подвірні обходи населених пунктів, обстежують підпорядковані території з метою виявлення несанкціонованих сміттєзвалищ та інших порушень санітарних норм та природоохоронного законодавства. Виявленим порушникам видаються приписи та встановлюються терміни на ліквідацію несанкціонованих сміттєзвалищ. Як -що приписи не виконуються у встановлені терміни, порушники запрошуються на засідання комісії. Згідно відомостей, наданих головами міських, сільських рад, у 2016 році в районі виявлено та ліквідовано 123 несанкціонованих сміттєзвалищ з загальним обсягом відходів 674 м3

Існує графік, згідно якого КП «Чисте місто Приморськ» двічі на тиждень здійснюються подвірні збирання твердих побутових відходів на території Приморської міської ради, у приватному секторі, та с. Банівка, а також контейнерне збирання відходів з багатоповерхових будинків. Проводиться робота по укладанню договорів на послуги вивезення твердих побутових відходів з підприємствами і організаціями, базами відпочинку, приватними підприємцями. Станом на 01.01.2017 року укладено 140 таких договорів.

Приморська районна служба зайнятості щорічно укладає договори з органами місцевого самоврядування щодо залучення безробітних до громадських робіт з благоустрою. Протягом 2016 року укладено 34 таких договорів.

Крім того, в районі проводяться заходи спрямовані на розв’язання гострих екологічних проблем, а саме поводження із забороненими та непридатними до використання хімічними засобами захисту рослин (далі – ХЗЗР). З метою реалізації заходів розпорядженням голови райдержадміністрації від 19.03.2015 № 92 «Про поводження з безхазяйними, забороненими і непридатними до використання в сільському господарстві хімічними засобами захисту рослин» створена комісія, яка щорічно проводить інвентаризацію місць накопичення ХЗЗР та направляються запити до облдержадміністрації щодо виділення коштів з обласного екофонду для утилізації заборонених та непридатних до використання ХЗЗР.

Також, На території району знаходиться 8 об’єктів природно — заповідного фонду, площа яких складає 9578 га, або 6,8% від площі району. Проект землеустрою по заказнику загальнодержавного значення “Коса Обіточна” винесений в натуру площею 8863 га. Проект землеустрою заказника місцевого значення “Корсак могила” площею 79 га знаходиться в стадії розробки. Довжина водоохоронних зон в межах району становить 2110,8 га, на які розроблені проекти винесення в натуру.

Проводяться заходи щодо розширення природно-заповідного фонду. З метою виконання розпорядження голови облдержадміністрації від 11.07.2016 № 402 «Про розвиток природно-заповідного фонду Запорізької області» у 2013 році прийнято розпорядження голови районної державної адміністрації щодо погодження створення гідрологічного заказника загальнодержавного значення “Приморський на землях водного фонду акваторії Азовського моря вздовж берегової лінії в межах Приморського району орієнтовною площею 13115 га.

4. Проведені роботи із охорони природного навколишнього середовища

У 2016 році до місцевих фондів охорони навколишнього природного середовища Приморського району надійшло коштів у сумі 57,288 тис. грн., в тому числі до міського екофонду – 42,852 тис. грн., до сільських екофондів – 14,436 тис. грн.

Рішенням обласної ради від 31.03.2016 № 18 «Про Перелік заходів, спрямованих на охорону та раціональне використання природних ресурсів, які фінансуються за рахунок фондів охорони навколишнього природного середовища місцевих бюджетів у 2016 році», зі змінами та доповненнями, в межах виконання обласних програм екологічної спрямованості передбачено фінансування природоохоронних заходів з місцевих та обласного фонду охорони навколишнього природного середовища на загальну суму 300,381 тис. грн., в т. ч. 234,509 тис. грн. з місцевого бюджету, а саме: Коларівська сільська рада у сумі 6,0 тис. грн. – на виготовлення паспорту водогосподарського ставка на річці Лозуватка в с. Коларівка Приморського району; Єлизаветівська сільська рада у сумі 6,815 тис. грн – на придбання контейнерів для збору твердих побутових відходів; Приморська міська рада у сумі 151,947 тис. грн. – на заходи з озеленення м. Приморськ; Борисівська сільська рада у сумі 7,444 тис. грн. – на заходи з озеленення сіл Азов, Лозанівка, Борисівка; Зеленівська сільська рада у сумі 49,064 тис. грн. – на заходи з озеленення сіл Зеленівка та Нельгівка; Юр’ївська сільська рада у сумі 1,452 тис. грн. – на заходи з озеленення с. Юр’ївка; Преславська сільська рада у сумі 7,8 тис. грн. – на заходи з озеленення с. Преслав; Новоолексіївська сільська рада у сумі 3,987 тис. грн. – на заходи з озеленення с. Новоолексіївка.

Станом на 01.01.2017 року видатки на здійснення природоохоронних заходів склали 142,324 тис. грн., а саме Приморською міською радою проведено заходи з озеленення м. Приморськ (придбано кущів 2040шт., дерев – 670 шт.) на суму 93,260 тис. грн. та Зеленівською сільською радою виконані заходи з озеленення сіл Зеленівка та Нельгівка (придбано багаторічні насадження у кількості 174 штук) на суму 49,064 тис. грн.

Також, у 2016 році Приморською міською радою залучені кошти з Державного бюджету у сумі 13120,06 тис. грн. на здійснення природоохоронних заходів по проекту «Каналізаційна насосна станція і напірний колектор подачі стоків селища Набережне та очисні споруди м. Приморськ Будівництво», загальною кошторисною вартістю 26362,328 тис. грн. За 2016 рік касові видатки склали у сумі 1897,590 тис. грн., або 47,6% виконання природоохоронного заходу.

 

Звернення

Голова райдержадміністрації
Заступника голови райдержадміністрації

Долговської Ганни Павлівни

оголошення

посилання

офіційні сайти держ установ

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International