Офіційний веб-сайт

календар

«   Липень 2020   »
Пн 6132027
Вт 7142128
Ср18152229
Чт29162330
Пт310172431
Сб4111825 
Нд5121926 

пошук

офіційні сайти району

Оголошення

Повідомлення про розгляд містобудівної документації

Для ознайомлення громадськості з намірами забудови території, згідно ст.21 ЗУ від 17.02.2011р,№ 3038-VI "Про регулювання містобудівної діяльності" в приміщенні Приморської районної державної адміністрації Запорізької області за адресою: 72102, вул. Банкова, буд. 110, місто Приморськ, Приморський р-н, Запорізька обл, (3-й пов.), оприлюднено проект містобудівної документації місцевого рівня, а саме, "Детальний план території земельної ділянки площею 1650 га для розміщення вітроелектростанції за межами населених пунктів на території Приморської міської ради Приморського району Запорізької області"

Проект розроблений на підставі Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», Розпорядження голови районної державної адміністрації №175 від 15.04.2019 "Про внесення змін до назви та пункту 1 розпорядження голови районної державної адміністрації від 03.09.2018р. № 716, відповідно до затвердженого завдання на проектування та з урахуванням державних та регіональних інтересів, наданих Запорізькою обласною адміністрацією з метою визначення функціонального призначення та параметрів забудови окремої земельної ділянки.

Строк ознайомлення - 30 днів з дня опублікування цього повідомлення.

Замовник розроблення містобудівної документації - Приморська районна державна адміністрація Запорізької області.

Виконавець детального плану території - ТОВ «Архрозвиток».

Інвестор розроблення детального плану території - Товариство з обмеженою відповідальністю «КЛОВЕР ТРЕЙД».

Допустимі скорочення: ДПТ - детальний план території, ВЕС - вітроелектростанція, ВЕУ - вітряні електрогенеруючі установки.
У відповідності до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», детальний план території (ДПТ) – містобудівна документація, що визначає планувальну організацію та розвиток території. Детальний план території може виконуватись для ділянок в межах населених пунктів або за межами населених пунктів.

Метою розроблення детального плану є :
- уточнення в більш крупному масштабі положень проекту районного планування;
- визначення функціонального призначення та параметрів забудови окремої території за межами населеного пункту з метою розміщення об'єкту будівництва;
- формування пропозицій щодо можливого розташування проектних споруд вітроелектростанції в межах однієї проектної території із дотриманням вимог містобудівного, санітарного, екологічного, природоохоронного, протипожежного та іншого законодавства з метою залучення інвестицій згідно інтересів територіальної громади заходів щодо реалізації містобудівної політики розвитку території району.
Детальним планом розглядається можливість зміни функціонального використання частини території проектування з сільськогосподарської на землі енергетики, для можливості оформлення земельних ділянок під інженерну інфраструктуру, розміщення об’єктів вітроелектростанції , а саме вітряних електрогенеруючих установок з метою практичного впровадження в регіоні "державної цільової економічної програми енергоефективності і розвитку сфери виробництва енергоносіїв з відновлювальних джерел енергії та альтернативних видів палива", залучення інвестицій.

Україна володіє значними ресурсами вітрової енергії і завдяки своїм природно-кліматичним характеристикам може вийти на одне з провідних місць в світі по використанню енергії вітру. Площі для будівництва потужних ВЕС є на прибережних і внутрішніх акваторіях України, хороший вітропотенціал мають також акваторії на Азовському морі.
Головною метою розміщення вітряних електричних установок на території Запорізької області є економія паливно-енергетичних ресурсів області, а також покриття зростаючих електричних навантажень. Згідно до Закону України «Про енергозбереження» № 75/94-ВР від 01.07.94р., Постанови Кабінету Міністрів України від 05.02.97р. «Про Комплексну державну програму енергозбереження України», Програми державної підтримки розвитку нетрадиційних та відновлюваних джерел енергії та малої гідро- і теплоенергетики України, Наказу Міністерства фінансів України № 631 від 04.07.2006р. „Про визначення Пріоритетних напрямів енергозбереження ” була розроблена Комплексна програма ефективного використання енергетичних ресурсів Запорізької області, в якій були визначені основні напрямки по збереженню паливо-енергетичних ресурсів та стратегії енергоефективності.

Вітроенергетична технологія не передбачає витрат на паливо, а витрати на експлуатацію та технічне обслуговування вітротурбіни, зазвичай, добре відомі, при цьому їх величина незначна в порівнянні з загальним розміром інвестицій. Одна з фундаментальних переваг вітроенергетики полягає в тому, що кошти, які витрачаються в традиційній енергетиці на імпортуєме викопне паливо або ядерні енергоносії, в вітроенергетиці спрямовуються на такі статті, як «зайнятість населення» та «робоча сила».

Прийняття в 2009 році Верховною Радою України Закону №1220-VI «Про внесення змін в Закон України «Про електроенергетику», стосовно стимулювання використання альтернативних джерела енергії, відчиняє широкі можливості для виробництва електроенергії за рахунок поновлювальних джерел, а саме вітроенергетики.
Після затвердження «Детальний план території» є основою для визначення вихідних даних при відведенні земельних ділянок, встановленні та зміні їх цільового призначення, розміщення об'єктів будівництва та стає документом у відповідності з яким надаються містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки для розробки проектної документації на будівництво відповідних об'єктів.

Загальна площа території розміщення ВЕС 1650 га

Проектними рішеннями ДПТ визначені основні принципи функціонального зонування території та можливого варіанту забудови. В зв'язку з цим детальні рішення щодо габаритів, об'ємів будівель та споруд, висоти проектних будівель та повного інженерного забезпечення будуть вирішені при розробці наступної стадії проектування.

Кількість ВЕУ встановлених на території ВЕС, буде визначено інвестором після остаточного вибору компактності забудови території та затвердження робочої документації.

Відхилення від проектного рішення ДПТ щодо можливої моделі забудови, розташування об'єктів, можуть корегуватись на наступних стадіях проектування.

Будівництво інженерних споруд та мереж здійснюється згідно спеціалізованих проектів
Проектними пропозиціями ДПТ передбачено 44 ВЕУ.

Площа окремого майданчику для будівництва ВЕУ від 0,12 га (20мх60м)

Загальна площа земельних ділянок в межах ДПТ передбачених для розміщення ВЕУ становить близько 5,3га.

Потужність одного ВЕУ - 4,2МВт, V-150 "Vestas". Загальна висота ВЕУ до 200м.

Загальна потужність ВЕС близько - 185 МВт.

Кількість працюючих на ВЕС 9-15чол.

Кількість працюючих на час будівництва ВЕС буде визначено пізніше.

Загальна довжина технічних доріг в межах ВЕС близько 25км.

У складі містобудівної документації звітом про стратегічну екологічну оцінку для проектів містобудівної документації є розділ "Охорона навколишнього природного середовища".

Стратегічна екологічна оцінка (далі – СЕО) – це інструмент стратегічного планування, направлений на включення екологічних пріоритетів в програми, плани, політики.

Метою СЕО є забезпечення високого рівня захисту навколишнього середовища та сприяння інтеграції екологічних міркувань у підготовку планів з метою просування сталого розвитку. Це системний інструмент оцінки, який підтримує та інформує про процес прийняття рішень.

Засади екологічної політики України визначені Законом України «Про основні засади (Стратегію) державної екологічної політики на період до 2020 року» (ухвалено Верховною Радою України 21 грудня 2010 року). В цьому законі СЕО згадується в основних принципах національної екологічної політики, інструментах реалізації національної екологічної політики та показниках ефективності Стратегії.

Закон України «Про стратегічну екологічну оцінку» був ухвалений Верховною Радою України 20 березня 2018 року та 10 квітня 2018 року підписаний Президентом України. Даний Закон вступив в дію з 12 жовтня 2018 року.

Детально ознайомитися з матеріалами ДПТ з основними техніко-економічні показники, графічні матеріали, що відображають зміст містобудівної документації та звіту про стратегічну екологічну оцінку громадяни мають змогу в приміщені Приморської районної державної адміністрації Запорізької області у відділі містобудування та архітектури, житлово-комунального господарства та будівництва і цивільного захисту з 02.04.2019 року по 03.05.2019 року в робочі дні понеділок-четвер: 8:01-16:59, п’ятниця 8:01-15:44, перерва на обід: 12:01-12:44.

Пропозиції та зауваження надаються в письмовій формі до райдержадміністрації на адресу: 72102, вул. Банкова, буд. 110, місто Приморськ, Приморський р-н, Запорізька обл. тел.: (06137) 7-42-82, e-mail: prim23@zp.ukrtel.net
(Прохання залишити пропозиції у визначений термін для їх врахування при подальшій розробці проекту. Відповідно до частини шостої статті 21 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" пропозиції подаються громадянами у письмовому вигляді із зазначенням прізвища, ім'я та по батькові, місця проживання, з особистим підписом і повинні містити обґрунтування з урахуванням вимог законодавства, будівельних норм, державних стандартів та правил).
Строк завершення розгляду пропозицій 03.06.2019р.

Звернення

Голова райдержадміністрації
Голови райдержадміністрації

Попова Артема Вікторовича

посилання

офіційні сайти держ установ

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International