Офіційний веб-сайт

календар

«   Грудень 2020   »
Пн 7142128
Вт18152229
Ср29162330
Чт310172431
Пт4111825 
Сб5121926 
Нд6132027 

пошук

офіційні сайти району

Новини

Місцева влада продовжує боротьбу з нелегальними лісорубами

Сьогодні голова райдержадміністрації Артем Вікторович Попов провів оперативну нараду з керівниками органів місцевого самоврядування, районного сектору ГУ ДСНС, Національної поліції та інших силових відомств. До участі також був запрошений директор ДП “Бердянський лісгосп” Сергій Мілько, оскільки одне з найактуальніших питань засідання стосувалося збереження полезахисних смуг від так званих “чорних лісорубів”.

Як повідомив заступник начальника Приморського відділення поліції Бердянського ВП ГУНП Олег Проданов, за останній час правоохоронці двічі фіксували факти незаконної вирубки дерев. Крім складання адміністративних протоколів, застосувати іншу міру покарання не вдалося, оскільки лісосмуги не перебувають на балансі ані сільських рад, ані фізичних чи юридичних осіб. Розмір штрафів за перевезення незаконно добутої деревини, на жаль, не надто лякає порушників: орієнтовна сума стягнення становить до 1 000 гривень. Зважаючи на промисловий масштаб заготівлі, такі міри не завдіють зловмисникам значної шкоди. На думку фахівців, вихід полягатиме у внесенні змін до діючих норм законодавства (більш жорсткі штрафи та серйозніша кримінальна відповідальність) або взяття лісосмуг на баланс сільських рад чи сільгосптоваровиробників. На додачу Артем Попов нагадав про доручення щодо постійного моніторингу стану полезахисних насаджень, організоване у форматі спільних рейдів представників лісгоспу, Національної поліції та органів місцевого самоврядування. Строк виконання – щотижнево.

Паралельно з боротьбою за збереження існуючих лісосмуг, Приморський район планує приєднатися до Всеукраїнської акції “Озеленення України”, направлену на глобальну ціль – зниження рівня забруднення навколишнього середовища. 20 березня українці висадять понад 1 млн. саджанців у відкритий ґрунт, долучившись таким чином до глобальної ініціативи з висадження 100 млн. дерев. Ініціаторами заходу в Україні виступили клуб лідерів українського бізнесу “CEO Club Ukraine” та Книга рекордів України, до якої і буде внесено запис про березневий флешмоб. Озелененням території займуться учні і колективи навчальних закладів, робітники бюджетних установ, а також всі охочі.

На відміну від боротьби з незаконними лісорубами, правоохоронним органам вдалося досягти певного успіху щодо припинення діяльності нелегальних пунктів прийому металобрухту і гральних закладів. За інформацією представника Національної поліції, останні існуючі точки збуту металу згорнули свою діяльність, наочним підтвердженням чому є їх фотофіксація з визначеним місцем геолокації знімків. Також підтвердження дістав факт того, що в районі відсутня будь-яка діяльність нелегальних пересувних заправочних станцій.

Районний сектор ГУ ДНСН відзвітував про кількість пожеж у цьому році: за січень і перші декади лютого вогнеборці 7 разів виїзджали на займання. Тричі це були виклики у сільській місцевості, інші чотири випадки зареєстровані у місті. Негода, яка останнім часом принесла відчутне похолодання, значно не нашкодила: обривів електромереж чи обвалів дерев рятувальниками не зафіксовано.

Ще одним питанням порядку денного наради став весняний призов – 2020. За словами Володимира Легенького, який очолює районний військкомат, планове завдання з формування команди призовників для проходження строкової військової служби для Приморського району встановлено на рівні 25 осіб. Цьогорічна весняна призовна кампанія, розпочавшись 1 квітня, триватиме, як і зазвичай, три місяці. Військовий комісаріат закликає усіх військовозобов’язаних не ухилятися від проходження медичних комісій, оскільки в разі виявлення проблем зі здоров’ям можливе надання відстрочки або (за висновком обласної медичної комісії) зняття громадянина з військового обліку. Переховування ж від медичних перевірок і документального обліку у військовому комісаріаті є порушенням українського законодавства і тягне за собою адміністративну та кримінальну відповідальність. 

Звернення

Голова райдержадміністрації
Голови райдержадміністрації

Васильчишиної Вікторії Михайлівни

посилання

офіційні сайти держ установ

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International