Офіційний веб-сайт

календар

«   Грудень 2020   »
Пн 7142128
Вт18152229
Ср29162330
Чт310172431
Пт4111825 
Сб5121926 
Нд6132027 

пошук

офіційні сайти району

Новини

Детінізація доходів і легалізація трудових відносин – одне з першочергових завдань органів влади

30 січня 2020 року фахівці відділу взаємодії з роботодавцями Приморської районної філії Запорізького обласного центру зайнятості організували та провели «круглий стіл» для роботодавців за участю інспектора праці Приморської міської ради та представника Пенсійного фонду України.

Під час заходу присутніх було поінформовано про порядок здійснення контролю за додержанням законодавства про працю та попереджено про відповідальність за порушення законодавства при оформленні працівників на роботу.

«Офіційне оформлення працевлаштування - гарантія соціального захисту найманих працівників, кадрової стабільності підприємства, злагодженої роботи усіх учасників трудового процесу. Роботодавець, який відмовляється від офіційного працевлаштування працівників створює негативний імідж свого бізнесу, втрачає репутацію і надійних партнерів.

Короткострокова вигода завдяки несплаті податків не тільки призведе до настання фінансової відповідальності, але й негативно позначиться на роботі підприємства у майбутньому», - зазначила директор Приморської філії Клавдія Максимова.

Легальною вважається праця у тому разі, якщо роботодавець уклав з працівником трудовий договір, офіційно повідомив про його працевлаштування державну фіскальну службу, офіційно і в повному розмірі виплачує заробітну плату, сплачує за працівника єдиний соціальний внесок.

«Відповідно до ч. 3 ст. 24 Кодексу законів про працю, працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України»,— повідомила інспектор з праці Тетяна Іотова.

«Кожна людина, яка влаштовується на роботу, повинна пам’ятати, що отримання зарплати «в конверті» сьогодні, позбавляє її в майбутньому соціального захисту у разі безробіття, тимчасової втрати працездатності, нещасного випадку на виробництві, а також гідної пенсії» - наголосила спеціаліст Пенсійного фонду Наталія Горбунова.

Фахівці Приморської районної філії Запорізького обласного центру проінформували про переваги співпраці зі службою зайнятості та послуги центру зайнятості, а саме компенсацію роботодавцям єдиного соціального внеску у разі працевлаштування безробітних осіб на новостворене робоче місце та компенсацію витрат на заробітну плату у разі працевлаштування внутрішньо переміщених осіб за направленням центру зайнятості.

Підсумовуючи роботу спільної наради, Клавдія Петрівна закликала соціальних партнерів відповідально поставитися до виконання доручення Уряду. 

Звернення

Голова райдержадміністрації
Голови райдержадміністрації

Васильчишиної Вікторії Михайлівни

посилання

офіційні сайти держ установ

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International