Офіційний веб-сайт

календар

«   Грудень 2020   »
Пн 7142128
Вт18152229
Ср29162330
Чт310172431
Пт4111825 
Сб5121926 
Нд6132027 

пошук

офіційні сайти району

Новини

Районна група погодила зміни до Перспективного плану формування територій громад Запорізької області

Засідання районної робочої групи з підтримки та впровадження заходів з добровільного об’єднання територіальних громад, яке відбулося у минулий четвер, другого грудня, мало на меті виправити юридичну похибку, що виникла в результаті посилання на рішення відповідної обласної робочої групи. В зв’язку зі змінами в діючому законодавстві, Кабінет Міністрів України відтепер має змогу вносити зміни до Перспективного плану без участі в процесі обласних рад.

Сільські ради, які за останньою актуальною версією Перспективного плану могли увійти до складу Юр’ївської територіальної громади, в результаті прийнятих рішень власних сесій внесли на розгляд районної робочої групи клопотання щодо перенесення центру ОТГ до с. Болгарка та відповідно зміни назви громади на “Коларівська”. Занепокоєння деяких членів робочої групи стосовно можливого перейменування села на Софіївку і юридичних колізій, пов’язаних з цим, Коларівський сільський голова Олег Павліченко відразу нівелював, запевнивши, що змінитися може тільки назва населеного пункту. Громада ж, за будь-яких умов, вже матиме визначене найменування.

Члени районної робочої групи в процесі засідання висловили діаметрально протилежні думки стосовно підходів у формуванні території ОТГ. На думку одних, в пріоритеті повинен бути принцип добровільності об’єднання, демократичності вибору території-партнера. Інші підкреслювали необхідність дотримання належного рівень якості надання адміністративних послуг населенню, також відводячи вирішальну роль економічній спроможності території. Остання, за розрахунками Запорізького Офісу реформ, має місце в перспективній Коларівській громаді.

Загалом, за рішенням районної робочої групи, на розгляд Кабінету Міністрів України було вирішено подати варіант коригувань до Перспективного плану формування територій громад, що включає в себе зміну адміністративного центру північної громади з села Юр’ївка на село Болгарка.

Нагадуємо, що за офіційними документами до третьої громади на території Приморського району можуть увійти населені пункти Гюнівської, Зеленівської, Єлизаветівської, Єлисеївської, Коларівської та Юр’ївської сільських рад. 

Звернення

Голова райдержадміністрації
Голови райдержадміністрації

Васильчишиної Вікторії Михайлівни

посилання

офіційні сайти держ установ

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International