Офіційний веб-сайт

календар

«   Грудень 2020   »
Пн 7142128
Вт18152229
Ср29162330
Чт310172431
Пт4111825 
Сб5121926 
Нд6132027 

пошук

офіційні сайти району

Новини

Районні служби готові протистояти примхам зимової негоди

Голова райдержадміністрації Артем Попов провів засідання районного штабу для опрацювання заходів із запобігання та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, пов’язаних з можливими несприятливими умовами осінньо-зимового періоду 2019/2020 років. Про свою готовність очільнику району доповіли спеціалізована служба енергетики (Приморський РЕМ), філія “Бердянська дорожньо-експлуатаційна дільниця”, комунальне підприємство “Чисте місто Приморськ”, протипожежна спеціалізована служба цивільного захисту (Приморський РС ГУ ДСНС України в Запорізькій області), спеціалізована служба охорони громадського порядку (Приморський ВП Бердянського ВП ГУ НП в Запорізькій області), первинна і вторинна ланки медицини (комунальні установи “Приморська ЦРЛ”, “Приморський РЦПМСД”), станційно-лінійна дільниця №2 м. Приморськ КЦТ № 535 м. Бердянськ ЗФ ПАТ “Укртелеком”, а також місцева дільниця служби експлуатації систем газопостачання АТ “Запоріжгаз”.

За словами начальника відділу з питань цивільного захисту населення РДА Ігоря Лясковського, в останні роки серед основних надзвичайних ситуацій, від яких взимку потерпали населені пункти району – снігові замети на автошляхах, ожеледиця, пориви ураганного вітру, знеструмлення промислових й соціальних об’єктів, житлової зони. Зважаючи на це, райдержадміністрацією було розроблено низку заходів щодо попередження виникнення надзвичайних ситуацій на найбільш вразливих об’єктах і системах життєзабезпечення населення (наприклад, плани реагування та взаємодії при виникненні НС та аварій на об’єктах енерго-, газо-, тепло- та водопровідних магістралей). Матеріально-технічний резерв поповнено паливно-мастильними матеріалами для підтримки стабільної роботи спеціалізованих районних служб цивільного захисту в разі потреби.

Важливу роль в організації ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій відіграє координація дій між учасниками процесу. На сьогоднішній день до системи обміну інформацією та обліку постраждалих входять районні медичні заклади, районне відділення Національної поліції, філія Бердянської ДЕД, Приморський РЕМ, РС ГУ ДСНС України в Запорізькій області та СЛД № 2 м. Приморськ.

З врахуванням погодних умов на автошляхах у попередні зимові періоди, голова РДА підкреслив необхідність організації постів цілодобового чергування на ділянках, найбільш вразливих для снігових заметів (наприклад, відрізок дороги Приморськ – Болгарка, де в попередні роки рятувальники неодноразово витягували зі снігових пасток легкові авто). Водії великовагового транспорту, за потреби можуть перечекати негоду у спеціально визначених місцях відстою, де їх чекатимуть пункти обігріву (стоянка біля АЗС м. Приморськ, Коларівське перехрестя (автодорога Н-30 Бердянськ-Енергодар). Загалом в районі створено 26 стаціонарних пунктів обігріву (на базі ФАПів, сільських амбулаторій) та 14 соціальних патрулів, які допомагатимуть потерпілим одразу на місці пригоди. За несприятливих погодних умов всі вони діятимуть в цілодобовому режимі, постійно звітуючи до районного штабу з опрацювання заходів із запобігання та ліквідації наслідків НС природного та техногенного характеру.

Як запевняють головні лікарі медичних установ, медикаментів вистачає, так само як і дров та вугілля у сільських ФАПах. Проте генератори центральної районної лікарні працюють на дизельному пальному, тож керівництво закладу сподівається на можливість використання його запасів з матеріально-технічного резерву (за надзвичайної потреби).

Райдержадміністрацією додатково створено оперативну групу, завданням якої є моніторинг погодних умов і прогнозування виникнення надзвичайних ситуацій, уточнення порядку інформування органів влади, підприємств та населення про ускладнення гідрометеорологічної обстановки, а також організація заходів щодо попередження НС природного характеру.

Звернення

Голова райдержадміністрації
Голови райдержадміністрації

Васильчишиної Вікторії Михайлівни

посилання

офіційні сайти держ установ

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International