Офіційний веб-сайт

календар

«   Липень 2020   »
Пн 6132027
Вт 7142128
Ср18152229
Чт29162330
Пт310172431
Сб4111825 
Нд5121926 

пошук

офіційні сайти району

Новини

Директорів середньоосвітніх шкіл району запросили на бюджетну нараду

Сьогодні під головуванням очільника райдержадміністрації Артема Попова відбулася нарада з бюджетних питань, до участі у якій запросили керівників загальноосвітніх закладів Приморського району. Також в роботі засідання взяли участь заступник голови РДА Маріанна Олеля, керівник апарату райдержадміністрації Ганна Саламатіна, голова постійної комісії районної ради з питань соціально-економічного розвитку та бюджету Олександр Онишко, керівництво відділу освіти та управління фінансів РДА – Ганна Карнаух і Людмила Корчак, провідний консультант райдержадміністрації Любов Бредихіна, головний бухгалтер відділу освіти РДА Ганна Матвейченко.

Ключовим питанням порядку денного стали заплановані на 2020 рік видатки на утримання закладів освіти. За підрахунками спеціалістів, наразі існує дефіцит коштів для забезпечення мінімального рівня потреб сільських дитячих садків (42% від базових показників).

Зважаючи на скрутний стан районного бюджету, виникла необхідність оптимізації витрат загальноосвітніх навчальних закладів. Вивчити загальну картину і обґрунтувати зміни у фінансових розрахунках мали змогу як посадовці райдержадміністрації, так і головні бухгалтери шкіл. Серед основних статей видатків найоб’ємнішою виявилися оплата енерго- та теплоносіїв, де зекономити вкрай важко. Частина навчальних закладів району подбала про енергоефективність, реалізувавши відповідні проекти з встановлення нових склопакетів та дверних систем. Втім, вік споруд дається взнаки, і втрати тепла в холодну пору року мають місце в багатьох школах.

Серед основних показників, якими оперували у своїх розрахунках фінансисти – кількість учнів у навчальних закладах, штатна чисельність працівників та фонд заробітної плати, площа опалюваних приміщень, рівень енергоефективності споруд, цьогорічні та заплановані на 2020-й рік витрати на тепло- та енергоносії, інші комунальні послуги.

В якості одного зі шляхів оптимізації діяльності шкіл у майбутньому Артем Попов запропонував встановлення автоматизованих охоронних систем (АОС). Обладнані інфрачервоними сканерами і датчиками руху, подібні системи в разі виявлення зловмисників подають сигнал на пульт чергового районного відділення Національної поліції, оперативний наряд якої зможе прибути на місце пригоди за лічені хвилини. До того ж, це – економія фонду заробітної плати на утримання охоронців та уникнення проблемних ситуацій, в основі яких лежить людський фактор. Опрацювати можливість встановлення АОС в сільській місцевості голова райдержадміністрації доручив начальнику відділу освіти. 

Звернення

Голова райдержадміністрації
Голови райдержадміністрації

Попова Артема Вікторовича

посилання

офіційні сайти держ установ

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International