Офіційний веб-сайт

календар

«   Липень 2020   »
Пн 6132027
Вт 7142128
Ср18152229
Чт29162330
Пт310172431
Сб4111825 
Нд5121926 

пошук

офіційні сайти району

Новини

Приморці привітали своїх захисників з Днем української армії

26-у річницю створення українських Збройних Сил відзначили сьогодні у міському Будинку культури. Коріння свята сягає ще 1991 року, у грудні якого Верховна Рада прийняла постанову про створення української армії. Статус офіційного свята армійців цей день набув з 1993 року.

В історії Збройних Сил України були різні періоди, але безперечно найбільш важливими та переломними стали 2014-2015 роки, початок військового конфлікту у Донецькій і Луганській областях. Тоді, потерпаючи від нестачі всього – від якісної зброї та спорядження до найнеобхідніших у побуті речей, армія зіткнулася з добре озброєним ворогом, і почала реорганізовуватися. Не без допомоги волонтерів, міжнародний День яких припадає на 5 грудня. За п’ять років Антитерористичної операції (пізніше – Операції об’єднаних сил) Українські збройні сили перетворилися на одні з найдосвідченіших і тактично сильніших збройних формувань Європи. Колишні добровольці, які пройшли горнило битв на Донбасі, отримали важливий бойовий досвід, і тепер передають свої знання молодшим побратимам. Справжні українські лицарі, без поділу на місце народження та національність. З часу початку АТО по сьогоднішній день на передовій несли службу 310 жителів Приморського району. На строкову службу було призвано 193 громадянина, а лави ЗСУ на контрактній основі поповнили 102 особи.

Привітати українських патріотів, волонтерів, учасників бойових дій на сцену міського Будинку культури піднялися керівник апарату райдержадміністрації Ганна Саламатіна, голова районної ради Олег Ніколенко та мер м. Приморськ Олена Божкова. Представники районної та міської влади підкреслили високе почуття обов’язку кожного, хто боронив і продовжує боронити українську землю від іноземної агресії. Як зазначила Ганна Саламатіна, особлива роль волонтерів у підтримці боєздатності і розвитку української армії, готовність допомагати, навіть наражаючи себе на небезпеку для життя, ставить їх на один рівень з бійцями ЗСУ.

Значним зарядом бадьорості духу й своїми спогадами про минулі події на сході країни зі всіма поділився учасник Антитерористичної операції, нині – капітан запасу Збройних Сил України Володимир Копич.

Урочиста церемонія нагороджень відзнаками розпочалася з персонального вручення медалей. Медаль “За участь у боях – Східний фронт” отримав старший солдат запасу Олександр Ігорович Бєляєв, “Захисникам Вітчизни” знайшла свого героя – старшого солдата запасу Олександра Володимировича Мошенського, відзнаку “Кров за Україну” отримав молодший сержант Олександр Дмитрович Сєдов, а “За службу державі” – старший лейтенант Олександр Іванович Непийвода.

Грамотами районної державної адміністрації, районної та міської ради за сумлінне виконання службових обов’язків, самовідданість, високий патріотизм нагородили командира відділення радіозв’язку взводу зв’язку в/ч А0173, прапорщика Дмитра Сергійовича Зайцева, начальника відділення зв’язку та інформації Приморського райвійськкомату, старшину Олександра Вікторовича Степанова, провідного спеціаліста відділення комплектування Приморського РВК, службовця Збройних Сил України Олександра Валерійовича Бульбу.

Багато патріотів загинуло за останні п’ять років в східних степах України. Не обійшлося без втрат й в Приморському районі. У пам’яті земляків завжди житимуть світлі спогади про двох мужніх хлопців – Сергія Колесніченко та Сергія Шилова, які віддали життя за спокій на своїй малій Батьківщині. Мамі Сергія Колесніченко, Катерині Володимирівні Сухно, районний військовий комісар Володимир Легенький вручив відзнаку “Орден матері бійця АТО” і квіти.

Волонтерів району не залишили осторонь від свята – медалі “За добру справу” отримали керівник волонтерської групи “Азов-Надія” Наталя Василівна Кривобок, волонтери Олена Вікторівна Росихіна і Уляна Богданівна Тесля, а також керівник волонтерської групи “Єгерь” Аркадій Іванович Арабджи. Відзнакою “За благодійність” було нагороджено голову Приморської районної ради Олега Вікторовича Ніколенко.

Чудову культурно-патріотичну програму підготували солісти і художні колективи міського Будинку культури: глядацький зал оплесками оцінив пісні та хореографічні номери, сповнені смутком, надією, і водночас – жагою до рішучих змін в рідній країні.

Звернення

Голова райдержадміністрації
Голови райдержадміністрації

Попова Артема Вікторовича

посилання

офіційні сайти держ установ

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International