Офіційний веб-сайт

календар

«   Вересень 2020   »
Пн 7142128
Вт18152229
Ср29162330
Чт3101724 
Пт4111825 
Сб5121926 
Нд6132027 

пошук

офіційні сайти району

Новини

За додержанням правил великовагових вантажоперевезень буде слідкувати спеціальна робоча група

З початку весни поточного року голова райдержадміністрації Сергій Анатолійович Бєлічев спільно з першим заступником голови Олексієм Валентиновичем Смирновим неодноразово ініціювали перед керівництвом Запорізької ОДА та Управління Укртрансбезпеки в Запорізькій області розгляд питання щодо встановлення контролю за транспортуванням великовагових/ великогабаритних вантажів територією району. Також це питання було обговорене на особистому прийомі громадян керівником апарату облдержадміністрації Бойко З.М., який відбувся 26.07.2019 року.

Проблема руйнування доріг внаслідок порушення вагових нормативів автовантажівок є актуальною та суспільно вагомою, враховуючи настання літнього періоду, який характеризується підвищенням атмосферного тиску, значними плюсовими показниками температури повітря, а також умисно безвідповідальне ставлення до вимог законодавства перевізників, якими керує насамперед жага прибутку.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 р. № 869 “Про внесення змін до пункту 22.5 Правил дорожнього руху” забороняється рух транспортних засобів з навантаженням на вісь понад 7 тон або фактичною масою понад 24 тони автомобільними дорогами загального користування місцевого значення. Також забороняється рух на автошляхах транспортних засобів та їх составів з навантаженням на одиночну вісь понад 11 тон, здвоєні осі – понад 16 тон, строєні осі – понад 22 тони або фактичною масою понад 40 тон (для контейнеровозів – навантаження на одиночну вісь – понад 11 тон, здвоєні осі – понад 18 тон, строєні осі – понад 24 тони або фактичною масою понад 44 тони, а на встановлених Укравтодором і Національною поліцією для них маршрутах – понад 46 тон) у разі перевезення подільних вантажів.

Згідно з п. 32 Порядку здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/ або габаритні параметри яких перевищують нормативні, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.06.2007 р. № 879, перевізник, який має намір використовувати великоваговий та/ або великогабаритний транспортний засіб, зобов’язаний не пізніше ніж за три доби звернутися до уповноважених Укравтодором підприємств із заявою про видачу погодженого маршруту. Дозвіл на рух великовагового та/ або великогабаритного транспортного засобу після отримання погодження маршруту видається уповноваженим підрозділом Національної поліції через центри надання адміністративних послуг.

На сьогоднішній день, значна частина доріг району зруйнована внаслідок недотримання перевізниками великовагових вантажів встановлених нормативів (в основному це маршрути Приморськ – Панфілівка та Болгарка – Інзівка). Враховуючи даний факт, а також у відповідь на лист облдержадміністрації та численні звернення керівництва сільських рад, райдержадміністрація звернулася до Управління Укртрансбезпеки в Запорізькій області з проханням розглянути питання щодо розташування на території району мобільного пересувного комплексу для здійснення габаритно-вагового контролю вантажівок, маючи на меті попередити подальше руйнування дорожнього полотна. Але, оскільки на дорогах загального користування місцевого значення (а саме Приморськ – Панфілівка та Болгарка – Інзівка) відсутні місця, які задовольняють вимогам для встановлення пунктів габаритно-вагового контролю (за ПКМУ від 27.06.2007 р. № 879 “Про заходи щодо збереження доріг загального користування”), було запропоновано створити спільну мобільну робочу групу під керівництвом представника Запорізької ОДА. До складу групи, яка здійснюватиме документальні перевірки роботи великовагового транспорту на зазначених ділянках автошляхів, також увійдуть представники райдержадміністрації, Національної поліції, Управління Укртрансбезпеки у Запорізькій області. Як підкреслив перший заступник голови райдержадміністрації О.В. Смирнов, наразі на рівні обласних установ триває робота з формування складу групи, і, після узгодження графіків виїздів, перевірки відбуватимуться беззатримно. До порушників будуть застосовані міри впливу згідно чинного законодавства. Постановою КМУ від 27.06.2007 р. № 879 встановлено, що якщо рух транспортного засобу здійснюється без дозволу контролюючих органів або документа, який підтверджує сплату за проїзд, в разі перевищення хоча б одного з вагових чи габаритних нормативів перевізник буде зобов’язаний сплатити:
- до 10% перевищення – подвійний розмір пені;
- від 10% до 40% перевищення норми – потрійний розмір пені;
- більше 40% перевищення – нараховується п’ятикратний розмір штрафу.

Також за проїзд без дозвільних документів транспортних засобів, вагові параметри яких перевищують нормативні, передбачений адміністративний штраф у розмірі 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, а порушення правил перевезення великогабаритних вантажів тягне за собою накладення штрафу на водіїв у розмірі 30 неоподаткованих мінімумів, на посадових осіб – до 40 неоподаткованих мінімумів.

Довідково: Державна служба України з безпеки на транспорті (скорочено – Укртрансбезпека) є центральним органом виконавчої влади, який реалізує державну політику у сфері безпеки на автомобільному транспорті загального користування, міському електричному та залізничному транспорті. Серед низки профільних повноважень Служба має право на контроль в тому числі за додержанням норм транспортування великовагових/ великогабаритних вантажів.

Звернення

Голова райдержадміністрації
Голови райдержадміністрації

Попова Артема Вікторовича

оголошення

посилання

офіційні сайти держ установ

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International