Офіційний веб-сайт

календар

«   Серпень 2019   »
Пн 5121926
Вт 6132027
Ср 7142128
Чт18152229
Пт29162330
Сб310172431
Нд4111825 

пошук

офіційні сайти району

Новини

Сільська медицина потребує поширення сучасних технологій

Українська медична реформа передусім орієнтована на застосування сучасних технологій, зокрема мережі Інтернет. Завдяки сполученню із єдиною електронною системою реєстрації пацієнтів жителі сільської місцевості, нарівні з містянами, отримують можливість користуватися послугами сімейних лікарів. Амбулаторні картки пацієнтів відтепер будуть існувати саме у електронній формі, до того ж Інтернет знадобиться медичним працівникам для контакту з колегами та дистанційного консультування хворих.

За інформацією головного лікаря районного Центру первинної медико-санітарної допомоги Олександра Найди, сьогодні до всесвітньої мережі під’єднані медичні заклади Єлисеївки, Єлизаветівки, Вячеславки, Маринівки, Райнівки, Комишуватки та Підспір’я. Органи місцевого самоврядування фінансували проведення інтернетизації ФАПів у зазначених населених пунктах, проте в інших селах ситуацію з облаштуванням інтернет-зв’язку не вдається вирішити швидко. Дається взнаки відсутність вільних коштів у бюджетах сільських рад, і, насамперед – недоотримання первинною ланкою районної медицини грошей від Національної служби здоров’я. Формується державне фінансування, як вже неодноразова підкреслювалося раніше, в залежності від кількості громадян, які оформили договори з сімейними лікарями. В Приморському районі на сьогоднішній день це 22 тисячі осіб (74% від загальної статистичної цифри населення району, при загальнообласному показнику у 50%). Ще 7 тисяч жителів залишаються неохопленими системою E-Health. Тим часом, за ініціативи Міністерства охорони здоров’я України, з 1 квітня відбулося скасування фінансування медичних установ за пацієнтів без декларацій (так звані “червоні списки”). Сталося це, як пояснюють посадовці, через високі темпи реєстрації та раціональне використання бюджетних коштів.

Керівництво ЦПМСД пов’язує затримку у фінансуванні закладу з актуалізацією даних у списках Національної служби здоров’я, яка відбувається щомісяця. В той же час, зазначається, що районна медицина внаслідок існування певної кількості громадян без договорів з сімейними лікарями недоотримає 910 тис. гривен. Такі громадяни в разі потреби отримають невідкладну медичну допомогу, але на прийом у профільного спеціаліста їм розраховувати не варто.

Наразі реєстрація медичних декларацій триває, і до травня поточного року первинна ланка медицини сподівається повністю охопити населення території послугами сімейних лікарів.

Звернення

Голова райдержадміністрації
Голови райдержадміністрації

Бєлічева Сергія Анатолійовича

Голова райдержадміністрації
Першого заступника голови райдержадміністрації

Смирнова Олексія Валентиновича

оголошення

Культурні заходи

офіційні сайти держ установ

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International