Офіційний веб-сайт

календар

«   Жовтень 2019   »
Пн 7142128
Вт18152229
Ср29162330
Чт310172431
Пт4111825 
Сб5121926 
Нд6132027 

пошук

офіційні сайти району

Новини

Компанія DTEK визначилася із розміром фонду соціального партнерства у поточному році

У середу, 3 квітня, відбулося засідання комітету з впровадження інвестиційних проектів Програми соціального партнерства між енергохолдингом DTEK, Приморської міською громадою та Борисівською сільською радою. Метою засідання стала презентація минулорічних досягнень, деталізація строків завершення деяких проектів першого пулу Програми, а також прогнозування вектору співпраці у 2019 році. Вперше поспілкуватися з представниками місцевих ініціативних груп мав змогу новопризначений директор Приморської ВЕС, Денис Мірощенков. Основний діалог з керівництвом міської громади і Борисівської сільради тримала комунікаційний менеджер компанії Олена Рижкова.

Минулого року для втілення в життя проектних пропозицій, представлених територіями, ДТЕК перерахував 4 мільйона 878 тисяч гривень. Завдяки цьому вдалося стовідсотково реалізувати три проекти: капітальний ремонт спортивного залу Приморської ЗОШ №2 І-ІІІ ступенів, придбання комп’ютерної техніки для сімейних лікарів Приморського районного центру первинної медико-санітарної допомоги і встановлення дитячого ігрового майданчика у с. Борисівка. На черзі – ще п’ять ініціатив, в строках завершення яких фігурує квітень поточного року. Серед них: капітальний ремонт системи водопостачання Приморського міського водогону, придбання медичного обладнання для районного Центру ПМСД, виготовлення проектно-кошторисної документації з будівництва водогону до с. Азов Борисівської сільської ради, капітальний ремонт будівлі дитячого садка “Зернятко” і амбулаторії сімейної медицини с. Борисівка.

Крім згаданих 4,9 млн. гривень, ще 319 тисяч гривень очікували освоєння до кінця 2018 року, але в силу бюрократичної тяганини постійно виникала необхідність коригувати документацію, оголошувати нові тендери. Втративши час, кошти для завершення розпочатих проектів довелося переводити з інвестиційного гаманця Програми соціального партнерства, розрахованого на 2019 рік. З врахуванням згаданої суми обсяг фінансування на другому етапі співпраці складе 3 мільйони гривень, а фактично доступними для майбутніх ініціатив залишаться 2 млн. 681 тис. гривень.

Зменшення суми фонду соціального партнерства в цьому році стало неприємним сюрпризом для керівництва територій, на яких розташовуються потужності вітроелектростанції. Про що прямо заявила голова Приморської громади Олена Божкова, звернувшись до представників інвестора з проханням переглянути бюджет Програми. Іншої думки дотримується очільник району. Сергій Бєлічев впевнений - не варто піднімати питання про підвищення розмірів фінансування, тим самим ставлячи під сумніви нинішній рівень партнерства з підприємством. Голова райдержадміністрації запропонував сконцентрувати спільні зусилля на будівництві водогону до села Азов (в чому був солідарний з представниками DTEK) та придбанні комп'ютерної техніки центральній районній лікарні. Згідно розрахунків, на забезпечення мешканців с. Азов водою знадобиться до 1,5 млн. гривень, а вартість комп'ютерів орієнтовно може скласти 700-800 тисяч гривень.

Проектні ідеї вдалося втілили в життя не в останню чергу завдяки громадським організаціям, які виступили надійними партнерами територій: “Екологія та соціальний захист Приморського району”, “Приморськ 24/7”, “Прогресивна молодь с. Борисівка”. Але у перших спільних проектах з DTEK адміністративні витрати, пов'язані з діяльністю громадських активістів, не врахували. У майбутніх ініціативах, за словами Олени Рижкова, їх покриють із загальної суми соціального бюджету.

Окремо варто виділити конкурс міні-грантів "Громада своїми руками", який проводиться компанією DTEK ось уже восьмий рік. Спрямований він на благоустрій і вирішення невеликих за масштабами питань розвитку громади. Ініціатором проектної заявки може виступити кожен її громадянин. Пропозицію можна подати за встановленими формами через електронний майданчик на сайті соціального партнерства компанії до 1 травня поточного року. З кожного регіону конкурсна комісія обере пакет заяв, які набрали найбільшу кількість балів. Заробити їх можна шляхом перемоги в народному голосуванні, а також дотримуючись пріоритетних напрямків фінансування при формуванні проектних листів. На 2019 рік ними є впровадження принципів Smart City (концепція "розумного міста"), вирішення екологічних проблем і підвищення енергоефективності в комунальному секторі. Переможці отримують право на фінансування своїх ініціатив, яке почнеться з липня. Максимальний розмір гранту становить 80 тис. грн. на один проект, але не більше 270 тисяч гривень для одного регіону.

Звернення

Голова райдержадміністрації
Голови райдержадміністрації

Бєлічева Сергія Анатолійовича

Голова райдержадміністрації
Першого заступника голови райдержадміністрації

Смирнова Олексія Валентиновича

оголошення

Культурні заходи

офіційні сайти держ установ

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International