Офіційний веб-сайт

календар

«   Серпень 2020   »
Пн 310172431
Вт 4111825 
Ср 5121926 
Чт 6132027 
Пт 7142128 
Сб18152229 
Нд29162330 

пошук

офіційні сайти району

Новини

Моніторингова місія ОБСЄ відвідала Приморський район

З 2014 року в Україні діє спеціальна моніторингова місія ОБСЄ, до складу якої входять більше 800 незалежних спостерігачів з 44 держав-учасниць. Її завданням визначено збір інформації стосовно гуманітарного стану території і дотримання прав людини, спостереження і звітування про безпекову ситуацію в Україні, встановлення фактів порушень режиму припинення вогню. В процесі роботи представники СММ спілкуються з місцевою владою, представниками суспільства, місцевих громад. Саме з цією метою сьогодні до Приморська завітали Роланд Раймонд, Уран Усейнов і Андрій Балас, які обговорили стан безпеки території з головою райдержадміністрації Сергієм Бєлічевим та його першим заступником Олексієм Смирновим.

Зауваживши, що Приморський район має прикордонний статус і прямий вихід до Азовського моря, спостерігачі місії підкреслили: основне завдання полягає в моніторингу стану нинішньої ситуації на узбережжі та прилеглій місцевості, фіксації будь-яких дій, направлених на порушення миру. Минулорічні події поблизу Керчі і баланс військово-морських сил у азовській акваторії не дають приводу послаблювати пильність. Проте, присутність експертів ОБСЄ не повинна стати приводом для занепокоєння населення, оскільки діяльність місії охоплює не лише райони поблизу лінії розмежування, а взагалі всю територію країни. Тобто це звичайна практика спостереження, яке має на меті запобігти будь-яким провокаціям.

- Українці налаштовані на мир, вдаючись до оборонної стратегії. Розраховуючи на міць Збройних Сил, у Приморську зараз будуть вітроелектростанції, нову поліклініку, ремонтують спортзали, дитячі садки, школи. Соціум налаштований на мирне життя, війна нікому не потрібна. Вимушені переселенці, які оселилися у нас, вірять, що збройний конфлікт не зачепить їх знову. Закордонні партнери інвестують на перспективу, сподіваючись на розвиток території, яка демонструє відсутність мілітаризму. Ніяких військових баз, навіть місцевий блокпост було демонтовано за непотрібністю. У місцеві інвестиційні проекти вже вкладені величезні кошти, працює команда міжнародних спеціалістів за найсучаснішими світовими стандартами. Ніхто не очікує і не бажає військових дій – наголосив Сергій Анатолійович.

Події останніх років, які відбуваються у Азовському регіоні, демонструють небажання держави-агресора рахуватися з мирним розвитком української держави. Тому жагу до миру українці вимушені підкріпляти достатнім рівнем обороноздатності. На думку очільника району, період військового стану став показником готовності влади і суспільства до дій в разі виникнення загрози повномасштабного воєнного вторгнення. Крім регулярних армійських частин, на захист кордонів готові стати сили територіальної оборони, які пройшли навчання і мають гарне матеріальне оснащення. В цьому проявляється свідомість нації, яка боронить власну землю.

Спостерігачі СММ запропонували керівництву району й надалі підтримувати тісний зв'язок, співпрацюючи у сфері безпеки. Учасники зустрічі впевнені: додержання певного алгоритму дій на упередження провокацій, моніторинг реального стану подій і чітко визначений оборонний курс України повинні забезпечити стабільність миру, в тому числі і на азовському узбережжі.

 

 

Звернення

Голова райдержадміністрації
Голови райдержадміністрації

Попова Артема Вікторовича

посилання

офіційні сайти держ установ

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International