Офіційний веб-сайт

календар

«   Січень 2020   »
Пн 6132027
Вт 7142128
Ср18152229
Чт29162330
Пт310172431
Сб4111825 
Нд5121926 

пошук

офіційні сайти району

Новини

Моніторингова місія ОБСЄ відвідала Приморський район

З 2014 року в Україні діє спеціальна моніторингова місія ОБСЄ, до складу якої входять більше 800 незалежних спостерігачів з 44 держав-учасниць. Її завданням визначено збір інформації стосовно гуманітарного стану території і дотримання прав людини, спостереження і звітування про безпекову ситуацію в Україні, встановлення фактів порушень режиму припинення вогню. В процесі роботи представники СММ спілкуються з місцевою владою, представниками суспільства, місцевих громад. Саме з цією метою сьогодні до Приморська завітали Роланд Раймонд, Уран Усейнов і Андрій Балас, які обговорили стан безпеки території з головою райдержадміністрації Сергієм Бєлічевим та його першим заступником Олексієм Смирновим.

Зауваживши, що Приморський район має прикордонний статус і прямий вихід до Азовського моря, спостерігачі місії підкреслили: основне завдання полягає в моніторингу стану нинішньої ситуації на узбережжі та прилеглій місцевості, фіксації будь-яких дій, направлених на порушення миру. Минулорічні події поблизу Керчі і баланс військово-морських сил у азовській акваторії не дають приводу послаблювати пильність. Проте, присутність експертів ОБСЄ не повинна стати приводом для занепокоєння населення, оскільки діяльність місії охоплює не лише райони поблизу лінії розмежування, а взагалі всю територію країни. Тобто це звичайна практика спостереження, яке має на меті запобігти будь-яким провокаціям.

- Українці налаштовані на мир, вдаючись до оборонної стратегії. Розраховуючи на міць Збройних Сил, у Приморську зараз будуть вітроелектростанції, нову поліклініку, ремонтують спортзали, дитячі садки, школи. Соціум налаштований на мирне життя, війна нікому не потрібна. Вимушені переселенці, які оселилися у нас, вірять, що збройний конфлікт не зачепить їх знову. Закордонні партнери інвестують на перспективу, сподіваючись на розвиток території, яка демонструє відсутність мілітаризму. Ніяких військових баз, навіть місцевий блокпост було демонтовано за непотрібністю. У місцеві інвестиційні проекти вже вкладені величезні кошти, працює команда міжнародних спеціалістів за найсучаснішими світовими стандартами. Ніхто не очікує і не бажає військових дій – наголосив Сергій Анатолійович.

Події останніх років, які відбуваються у Азовському регіоні, демонструють небажання держави-агресора рахуватися з мирним розвитком української держави. Тому жагу до миру українці вимушені підкріпляти достатнім рівнем обороноздатності. На думку очільника району, період військового стану став показником готовності влади і суспільства до дій в разі виникнення загрози повномасштабного воєнного вторгнення. Крім регулярних армійських частин, на захист кордонів готові стати сили територіальної оборони, які пройшли навчання і мають гарне матеріальне оснащення. В цьому проявляється свідомість нації, яка боронить власну землю.

Спостерігачі СММ запропонували керівництву району й надалі підтримувати тісний зв'язок, співпрацюючи у сфері безпеки. Учасники зустрічі впевнені: додержання певного алгоритму дій на упередження провокацій, моніторинг реального стану подій і чітко визначений оборонний курс України повинні забезпечити стабільність миру, в тому числі і на азовському узбережжі.

 

 

Звернення

Голова райдержадміністрації
Голови райдержадміністрації

Попова Артема Вікторовича

Голова райдержадміністрації
Першого заступника голови райдержадміністрації

Смирнова Олексія Валентиновича

Культурні заходи

офіційні сайти держ установ

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International