Офіційний веб-сайт

календар

«   Січень 2020   »
Пн 6132027
Вт 7142128
Ср18152229
Чт29162330
Пт310172431
Сб4111825 
Нд5121926 

пошук

офіційні сайти району

Новини

«Зелена» електроенергетика та інноваційна модернізація галузі є рухом вперед України – Президент на відкритті Приморської вітроелектростанції

Під час робочої поїздки до Запорізької області Президент Петро Порошенко взяв участь у запуску перших вітрових турбін Приморської вітроелектростанції.

Глава держави відзначив внесок Запорізької області в енергетичну галузь країни, що розпочалося з будівництва ДніпроГЕСу, яка свого часу була унікальним інноваційним проектом, а потім продовжилося завдяки розвитку ядерних технологій і Запорізькій АЕС. Атомна станція має 6 енергоблоків, кожен потужністю в 1 млн кВт. «Зараз Запорізька АЕС є найбільшою в Європі і шостою (за розмірами – ред.) в світі… Уявіть собі, кожен третій кВт на годину електроенергії для всієї України виробляється в Запорізькій області. Область є лідером», - зауважив Петро Порошенко.

«Але часи змінюються і сьогодні вже є альтернативна відновлювальна енергетика, яка починає реалізовуватися саме тут, в Запорізькій області. І для мене дуже важливо, що йдеться про високоефективні, енергетично ефективні, високотехнологічні проекти. І не лише тому, що це називається «зелена енергетика», вона не приносить жодної шкоди екології… Дуже важливо, що це проект, який реалізується на базі найсучасніших цифрових технологій», - наголосив Президент.

За його словами, на цій вітроелектростанції буде використовуватися технологія цифрової підстанції. «Дуже важливо, що це будується в чистому полі. Створюються нові робочі місця, запроваджується безліч прогресивних моделей. Цей проект стане моделлю для всіх вітроелектростанцій в Україні. Нехай сюди їздять і вчаться як працювати, у вас вчаться як будувати технології, і не в останню чергу як любити Україну», - додав Глава держави.

«Для нас критично важлива інноваційна модернізація енергетики. Чудово розумію, що це надзвичайно складне, багатостороннє завдання, але воно є необхідне. І ми побачили, що традиційні підходи для енергетики України себе вже майже вичерпали. Нова енергетика – це одне з найважливіших, найперших питань руху нашої держави вперед», - наголосив Президент. Він додав, що Україна почала цей рух в надскладних умовах, під час російської агресії і окупації українських територій.

Глава держави подякував всім, хто працював над реалізацією проекту і зробив його можливим: проектував, будував, здійснював стратегічне та тактичне планування. Президент зауважив, що це демонстрація того, що його план розвитку економіки за п’ятьма пріоритетними напрямками, серед яких промисловість, спирається на реальні потреби і реальні можливості.

«Більше того – ваш проект сьогодні здійснюється в рамках його соціальних цілей. Дає вагомий результат. Йдеться про 500 нових робочих місць, високооплачуваних, які створені в ході будівництва. Лише до державного бюджету і лише у 2018 році надійшло вже 280 мільйонів гривень. А це гарна копійка, яка дозволяє змінювати державу. За цим стоять високі зарплати, соціальні виплати, зміни в житті громад, тому що інвестор сьогодні зобов’язаний вкласти і в соціальну сферу», - сказав Президент.

Глава держави зазначив: «Відкриття Приморської вітроелектростанції – це не локальна, а дуже важлива для всієї нашої держави подія. Саме завдяки таким проектам ми перетворюємо Україну на регіонального лідера».

Прогнозний відпуск «зеленої» електроенергії двох черг Приморської ВЕС – близько 650-700 млн кВт на рік. Цієї електроенергії достатньо для енергозабезпечення 365 тис. домогосподарств. Потужність однієї вітротурбіни Приморської ВЕС – 3,8 МВт. Висота вежі – 110 м.

При будівництві Приморської ВЕС планується встановити 52 вітротурбіни 3.8-мегаватного класу виробництва компанії General Electric. На Приморської ВЕС вперше в Україні буде використана інноваційна технологія «цифрова підстанція». Робота Приморської ВЕС також дозволить знизити викиди СО2.

 

За матеріалами офіційного інтернет-представництва Президента України

Звернення

Голова райдержадміністрації
Голови райдержадміністрації

Попова Артема Вікторовича

Голова райдержадміністрації
Першого заступника голови райдержадміністрації

Смирнова Олексія Валентиновича

Культурні заходи

офіційні сайти держ установ

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International