Офіційний веб-сайт

календар

«   Серпень 2019   »
Пн 5121926
Вт 6132027
Ср 7142128
Чт18152229
Пт29162330
Сб310172431
Нд4111825 

пошук

офіційні сайти району

Новини

Керівництво району і Приморської міської громади зустрілося з ветеранами Антитерористичної операції

24 січня у великій залі районної ради відбулася розширена робоча нарада, участь у якій прийняли керівництво райдержадміністрації, районної ради, міської територіальної громади, учасники АТО та члени сімей загиблих воїнів.

Як зауважив голова райдержадміністрації Сергій Бєлічев, сьогодні потребують термінового вирішення питання, особливо важливі для демобілізованих учасників бойових дій на сході країни. Обіцяні державою земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства отримали трохи більше третини від загальної кількості заявників. Більшості з них посприяли об’єднані територіальні громади, яким держава надала право розпоряджатися землею в повній мірі. Новоолексіївська ОТГ задовольнила всі заяви, Приморська громада в цьому плані також не відстає: дозволи на виготовлення технічної документації на земельні ділянки під забудову отримали 83 громадянина, а найближча сесія вирішить питання надання ділянок в розмірі 2 га для ведення ОСГ ще близько двадцяти заявникам. Щоправда, процес в місті дещо гальмує незавершеність містобудівної документації селища Набережного. Варто зауважити, що черга виділення ділянок під особисте селянське господарство чітко визначена за датою перебування бійця в зоні бойових дій.

Місцевій владі зрозуміле невдоволення громадян, і очільник РДА чітко визначив термін погашення земельної заборгованості. Оптимістичний прогноз стосується отримання дозволів на виготовлення технічної документації із землеустрою, яка є базисом для реєстрації права власності на земельну ділянку. Основною причиною затягування процесу видачі земельних наділів Сергій Анатолійович вважає корупційну складову у роботі Держгеокадастру на обласному рівні. В той же час, районний відділ активно взаємодіє з демобілізованими військовослужбовцями: спеціалісти допомагають в оформленні заяв і прийомі документів. Із 46 осіб, які звернулися з письмовими заявами на виділення ділянок, 18 отримали дозволи на виготовлення технічної документації, п’ятеро громадян повністю оформили право власності на землю. Маючи на меті розширити земельний фонд для розподілу ділянок між учасниками ООС (АТО), співробітники відділу у Приморському районі Держгеокадастру здійснили аналіз використання площ сільгоспземель і запропонували до резервування площу майже в 330 га. Проте Головне управління Держгеокадастру в Запорізькій області й досі залишає без погодження необхідні для цього документи.

Районне керівництво сподівається на підтримку губернатора області Костянтина Бриля у вирішенні даного питання, і, за словами Сергія Бєлічева, учасники Антитерористичної операції можуть розраховувати на отримання дозволів чи навіть документів на право власності на землю орієнтовно до 15 березня цього року.

Захисникам району розповіли про можливість отримання якісної медичної допомоги та реабілітації, а також курортного оздоровлення і соціальних пільг. Головний лікар районного центру первинної медико-санітарної допомоги Олександр Найда підкреслив нагальну потребу заключити договори з сімейними лікарями, які безпосередньо допомагатимуть ветеранам АТО у оформленні документів для проходження санаторно-курортного лікування. Наприклад, у санаторії “Глорія”, який минулого року прийняв понад 90 осіб зі всієї області. Наразі ведуться переговори стосовно отримання необхідних документів для цього у Приморську, адже багатьом учасникам АТО фінансово досить затратно подорожувати до обласного центру.

Активно підтримує ветеранів АТО з Приморського району управління соціального захисту населення. Як поінформувала начальник УСЗН Валентина Поліщук, на сьогодні в районі зареєстровано 286 учасників Антитерористичної операції, і всі з них користуються тими чи іншими пакетами пільг (оплата комунальних платежів, проїзд в громадському транспорті, курортне оздоровлення, соціальна реабілітація, компенсація витрат на оформлення права власності на землю тощо). Тих, хто бажає більше дізнатися про свої права й можливості як учасника Антитерористичної операції, запрошують завітати до районної державної адміністрації, районного управління соціального захисту населення та Центру допомоги учасникам АТО.

 

Звернення

Голова райдержадміністрації
Голови райдержадміністрації

Бєлічева Сергія Анатолійовича

Голова райдержадміністрації
Першого заступника голови райдержадміністрації

Смирнова Олексія Валентиновича

оголошення

Культурні заходи

офіційні сайти держ установ

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International