Офіційний веб-сайт

календар

«   Червень 2019   »
Пн 3101724
Вт 4111825
Ср 5121926
Чт 6132027
Пт 7142128
Сб18152229
Нд29162330

пошук

офіційні сайти району

Новини

Рада регіонального розвитку Приморського району окреслила напрями розбудови території на 2019-2021 роки

Минулого четверга, 27 грудня, відбулося засідання Ради регіонального розвитку Приморського району. Свій план перспективного розвитку території представила не тільки райдержадміністрація, а й об'єднані громади. Співдоповідачами Сергія Бєлічева виступили мер Приморська Олена Божкова, глава Новоолексіївської ОТГ Сергій Дубовик та сільський голова с. Юр'ївка Сергій Трофименко.

Перш ніж представити плани на майбутнє, керманич району підвів підсумки останніх чотирьох років. В період з 2014 по 2018 року на умовах співфінансування з державою місцеві ради реалізували 36 проектів на 31 млн. грн. Кошти були направлені на розвиток освіти (в т.ч. дошкільної), закладів охорони здоров'я, ремонт доріг і будівництво каналізаційних споруд. Гроші зі столиці та обласного бюджету пішли на ремонт доріг комунальної власності (615 тис. грн.) і місцевого значення (5,3 млн. грн.), майже півтора мільйона гривень витрачено на ямковий ремонт. П'ять з половиною мільйонів гривень обласні депутати виділили на спортзал Банівської ЗОШ (загальна вартість робіт обчислюється 35 млн. грн.). За рахунок місцевих бюджетів із залученням коштів ЄС/ПРООН в Банівській, Орлівській, Юр'ївській і Коларівській загальноосвітніх школах були замінені віконні та дверні системи. Своїми силами місцеві бюджети втілили в життя 41 проект сукупною вартістю 5 мільйонів гривень, а також привели до ладу найбільш проблемні ділянки автошляхів.

Одним з найбільш вагомих об'єктів, будівельні роботи на яких розпочалися нещодавно, по праву можна вважати, нову поліклініку на 300 відвідувачів. Із 46 млн. грн. загальної вартості проекту підрядна будівельна організація в 2018 році освоїла 7 мільйонів, і обіцяє здати споруду "під ключ" до кінця 2019 року. Незабаром розпочнуться будівельно-ремонтні роботи існуючої будівлі ЦРБ та гуртожитку по вул. Морській.

Також доречно згадати спорудження двох майданчиків відновлюваної енергетики - Приморської і Орлівської ВЕС. Обидві станції планують ввести в дію до грудня 2019 року. Крім орендної плати та податку на доходи фізичних осіб, місцеві бюджети отримують додаткові фінансові вливання за програмою соціального партнерства з холдингом DTEK. За минулий рік з 5,2 млн. грн. використані 1,8 мільйона на капремонт спортивного залу міської ЗОШ № 2, 500 тис. грн. на придбання комп'ютерної техніки сімейним лікарям і 100 тис. грн. на спорудження дитячого майданчика в с. Борисівка. Чекають свого здійснення в першій половині цього року капітальний ремонт міської водопровідної системи, будівництво водопроводу до села Азов, а також ремонт борисівської амбулаторії і дитячого садка.

Пріоритетними напрямами на 2019-2021 роки визначено медичну та освітню галузь. Районна влада ставить перед собою завдання продовжити розвиток дошкільної освіти (в т.ч. відкрити нові групи в дитячих садах), підвищити рівень освітнього середовища і інклюзії, забезпечити регулярне підвезення учнів (для чого за минулі роки придбано 2 нових автобуса і ще один планують закупити Зеленівській сільській раді). На обладнання перших класів Нової української школи минулого літа витрачено понад 700 тис. грн. Також в 2018-му було створено принципово нову комунальну установу - інклюзивно-ресурсний центр, покликаний полегшити процес адаптації дітей з особливими освітніми потребами. Ремонт дитячих садків в найближчі роки охопить Банівку, Інзівку, Гюнівку, Вячеславку, Борисівку, Орлівку і Юр’ївку - всього 10,7 млн. грн. Загальноосвітні комплекси в 9 селах району очікують ремонту на суму 5,3 мільйона гривень.

Фельдшерсько-акушерські пункти продовжать функціонувати. Сільську медицину підтримає місцеве самоврядування: крім ремонту існуючих амбулаторій (більше 2 мільйонів піде на Інзівку, Вячеславку, Борисівку), йде активна підготовка до будівництва двох нових об'єктів за рахунок співфінансування з боку держави. Також в планах оновлення санітарного транспорту районної лікарні та центру первинної медико-санітарної допомоги, придбання нового медичного обладнання та інструментів.

Які ж значні проекти жителі міста і району побачать завершеними до кінця поточного року? Голова райдержадміністрації представив список з шести об'єктів: поліклініка на 300 відвідувачів, сімейний гуртожиток по вулиці Морській, будівля ЦРБ (ремонт та утеплення), прибудова до Банівської ЗОШ, амбулаторії в селах Інзівка і Болгарка. Загальна сума капіталовкладень - 142,4 млн. грн.

Особливу увагу наступні три роки буде приділено водопостачанню, адже наявність і якість питної води позначається на здоров'ї людей. Крім згаданого ремонту міського водопроводу, 30,5 млн. грн. заплановано використати на будівництво і реконструкцію об'єктів водопостачання в селах Болгарка, Новопавлівка, Борисівка, Азов і Лозанівка. Свердловини Інзівської сільської ради потребують ремонту, на що буде потрібно близько 600 тис. грн. А в Юр'ївці планують створення протипаводкового водосховища (на виготовлення проектно-технічної документації необхідно 250 тисяч грн., загальна вартість робіт розраховується). Капітального ремонту потребують водогони Орлівської і Банівської сільських раді, для чого влада планує віднайти 4,5 млн. гривень.

Дорожня мережа району отримає 9 млн. грн. на приведення до ладу найбільш проблемних ділянок автодоріг: ремонти очікуються на територіях Єлисеївської, Коларівської, Партизанської, Банівської, Вячеславської, Єлизаветівської, Зеленівської, Інзівської сільських рад. Сфера культури відзначиться ремонтами Будинків культури - на 13 будівель хочуть витратити не менше 6 мільйонів гривень. Для Новопавлівки, Борисівки і Зеленівки залишається відкритим питання газифікації. Приклад Орлівки надихає, хоча в процесі газифікації було витрачено чимало ресурсів. У найближчі роки на прокладку газогону до трьох населених пунктів планують зарезервувати 26,5 млн. грн.

Травень-червень 2019 року - кінцевий термін введення в експлуатацію ще одного об'єкта, покликаного підвищити рівень сфери обслуговування мешканців території. Мова йде про міськрайонний центр адміністративних послуг. Приміщення виділено, так само як і гроші з міського бюджету. Після затвердження технічної документації основна частина фінансування ляже на програму “U-Lead з Європою”, в якій Приморська громада бере участь з початку 2018 року.

Невеликий екскурс по досягненням Приморської міської громади провела її голова Олена Божкова. Так, за 2018 рік доходи ОТГ склали майже 57 мільйонів гривень. З урахуванням трансфертів ця сума перевищила 102 мільйони. Дві третини надходжень в казну міста склав податок з фізичних осіб, які працюють в організаціях і установах районного масштабу, але зареєстрованих в Приморській громаді. На фінансування захищених статей видатків (освіта, соціальна сфера тощо) в минулого року надійшло 60 млн. грн., в планах на 2019 рік - 85 мільйонів. За словами Олени Анатоліївни, в 2017-18 рр. на ремонт доріг було витрачено близько 9 млн. грн. У цьому році сума зросте до 10 мільйонів. На розвиток сфери ЖКГ за попередні два роки виділено 16 млн. гривень. Придбано новий сміттєвоз, ресайклер, розкидувачі, вакуумну машину, МДК 01, трактор МТЗ-82, тракторний причіп та інше навісне обладнання. В цьому році міська рада планує оснастити КП "Чисте місто" екскаватором і бульдозером для полігону твердих побутових відходів.

Серед ідей, покликаних збільшити дохідну частину бюджету міської ОТГ - оцінка земель в межах міста, збільшення ставок орендної плати та земельного податку. Додаткові кошти підуть, в тому числі, на програму містобудівного розвитку населених пунктів ОТГ (1,3 млн.), придбання склопакетів і дверей (260 тис. грн.), а також капремонт в двох міських школах (більше 1,3 млн. грн.), встановлення системи пожежної сигналізації в українсько-болгарському ліцеї (65 тис. грн.) і міських ЗОШ (350 тис. грн.), капітальні ремонти в дитячих садках "Ромашка", "Горобинка" , "Вербиченька" (всього 1,8 млн. гривень). У поточному році міська громада очікує 9,7 млн. гривень медичної субвенції, при минулорічному показнику в 13 мільйонів.

Серед основних цілей екологічних програм - розчищення і відновлення гідрорежиму ріки Обіточної, реконструкція каналізаційних очисних споруд, захист пляжної території (програма розрахована до 2023 року). На розвиток спорту громада виділить 1,9 млн. грн. (утримання ДЮСШ, підтримка спортивних споруд в робочому стані, фінансування поїздок і тренувань команд). Всього на 32 бюджетні програми Приморська ОТГ планує витратити 175 мільйонів гривень.

Як зазначив голова Новоолексіївської громади Сергій Дубовик, цьогоріч сільський бюджет виріс до 16млн. гривень. З них майже 7,5 млн. грн. склала державна субвенція (медична, освітня, інфраструктурна). Півтора мільйона гривень було вкладено в ремонт дорожнього покриття вулиць Гагаріна, Шмідта, Кутузова, Івана Франка, Громака. Також в минулому році здійснено ремонт Новоолексіївської школи, в яку з с. Лозуватка здійснюється підвезення дітей новим автобусом. Практично завершено ремонт будівлі сільської ради, і Сергій Іванович заявив, що там можна буде розмістити ФАП, а в майбутньому - медцентр. 160 тисяч гривень відкладені на твердопаливний котел для місцевої школи, 7 мільйонів планують використати на створення центру адміністративних послуг в будівлі сільського Будинку культури. В якості підтримки даного проекту громадою була подана заявка на програму "U-Lead з Європою". Крім фінансування, ОТГ потрібні фахівці, яким керівництво обіцяє гідну заробітну плату.

Власна скарбниця Новоолексіївської ОТГ зросла до 6 мільйонів завдяки подоходньому податку і підвищенню ставок земельних платежів. Щоб залучити зовнішніх інвесторів, було подано 32 проектних заявки, серед яких - заміна даху Новоолексіївської ЗОШ, ремонт каналізації, переобладнання дитячого садка в с. Мануйлівка для потреб внутрішньо переміщених осіб і т.д. Громада налагоджує контакти з холдингом DTEK, розраховуючи створити власні майданчики "зеленої" енергетики.

Голова Юр'ївського сільради Сергій Трофименко відразу ж перейшов до представлення напрямків економічного розвитку сільської місцевості, серед яких виділив два основних: відновлювальну енергетику та кластеризацію сільського господарства. У Генеральному плані Юр'ївки, який, на жаль, до сих пір не затверджений обласним Управлінням Держгеокадастру (з подібною проблемою зіткнулися й інші села), виділені ділянки під розміщення сонячної електростанції. Є місце і для 23-х вітрогенераторів. Але Сергій Васильович впевнений, що зайва електроенергія сьогодні нікому не потрібна. У всякому разі, за нинішніх умов її підключення і високих тарифах. На його думку вихід є - використовувати електрообігрів замість природного газу для кожного будинку приватного сектора, за зниженими цінами. Таким чином виникне попит, який точно зможуть задовольнити.

З приводу розвитку сільського господарства юр'ївський актив дотримується варіанту створення кооперативів по обробці землі, реалізації м'ясо-молочної продукції, переробці фруктів і овочів. Ідея в тому, щоб запропонувати населенню можливі шляхи заробітку і залучити до вигідного виробництва якомога більше селян. Подібна робота ведеться з 2015 року, є певні напрацювання і зв'язок з сільськими радами сусідніх районів. А ще в планах території - створення сучасного сховища сільгосппродукції, розрахованого не тільки на зернові та олійні культури.

Стабільну активність в обговоренні проявили депутати районної ради - Сергій Старун, Олександр Онишко і Анатолій Морозов. З їхніх вуст прозвучали ідеї створити власну модульну котельню ЦРБ, вирішити питання з ремонтом або переміщенням інфекційного відділення на перший поверх районної лікарні, заснувати на базі приміщення старої поліклініки нове комунальне підприємство оздоровчого спрямування. Нарешті, прокласти тротуар по вулиці Шевченка, від стадіону і хоча б до третьої міської школи. Поки що, напевно, в якості мрій - створення районної будівельної, дорожньої, риболовецької та інших організацій. Серед "кричущих" екологічних проектів - чистка русла річки Обіточної, з чим погодилися всі присутні; приведення в порядок полігонів твердих побутових відходів (в т.ч. технічної документації на них); боротьба з вирубкою лісосмуг.

Звернення

Голова райдержадміністрації
Голови райдержадміністрації

Бєлічева Сергія Анатолійовича

Голова райдержадміністрації
Першого заступника голови райдержадміністрації

Смирнова Олексія Валентиновича

Культурні заходи

офіційні сайти держ установ

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International