Офіційний веб-сайт

календар

«   Квітень 2019   »
Пн18152229
Вт29162330
Ср3101724 
Чт4111825 
Пт5121926 
Сб6132027 
Нд7142128 

пошук

офіційні сайти району

Новини

Голова РДА зустрівся з керівниками органів місцевого самоврядування і правоохоронних структур

Голова райдержадміністрації Сергій Бєлічев провів нараду з керівниками органів місцевого самоврядування, об’єднаних територіальних громад, правоохоронних структур, прокуратури, військкомату, районного сектору ГУ ДСНС в Запорізькій області.

Очільник району нагадав присутнім, що з 9.00 години 28.11.2018 в десяти областях України (Вінницька, Луганська, Миколаївська, Одеська, Сумська, Харківська, Чернігівська, Донецька, Запорізька, Херсонська) оголошено військовий стан строком на 30 діб. Сергій Анатолійович підкреслив, що позиція Президента України Петра Порошенка – мінімалізувати вплив військового стану на життя пересічного українця. Адже до відповідного указу було включено лише кілька заходів із прописаних у Законі “Про правовий режим воєнного стану”. Керівник райдержадміністрації запевнив, що під час строку дії військового стану повністю виключені конфіскація приватного майна (наприклад автотранспорту), розквартирування військових в житлових будинках, примусова трудова повинність, введення комендантської години та інші обмеження прав громадян. Отже, якщо такі факти матимуть місце, можна сміливо заявляти до правоохоронних органів про діяльність шахраїв. У випадку подальшої агресії з боку Російської Федерації можливі відповідні корегування умов військового стану.

Попри “полегшений режим” військового стану, певні обмеження і застереження все ж існують: всі без виключення громадяни повинні мати при собі документи, що посвідчують особу (бажано паспорт), цивільним забороняється носити камуфльований одяг, рибалкам рекомендують утриматися від виходу в море, а мисливцям – припинити полювання на час дії військового стану. Щодо двох останніх пунктів офіційних директив поки не надходило, проте любителям полювання і риболовлі слід віднестися до ситуації з усією серйозністю і розумінням, адже обмеження насамперед направлене на їх безпеку.

Рада Національної безпеки і оборони України вважає, що за 30 днів вдасться провести всі необхідні заходи для посилення обороноздатності держави. 30 діб – це превентивний строк, за який органи місцевого самоврядування, всі щаблі влади, військові підрозділи і правоохоронні структури повинні провести злагодження і координацію дій на випадок виникнення широкомасштабної військової агресії. Швидкість реагування – ключовий чинник не тільки в обороні, а в упередженні нападу.

Коментуючи ситуацію з можливими провокаціями у Інтернет-мережі, голова райдержадміністрації закликав всіх не брати участь у подібних акціях, а в разі виявлення шахраїв, які здійснюють злочинні дії на тлі необізнаності населення, негайно повідомляти про це районне відділення Національної поліції.

Продовольча безпека під контролем – за повідомленням першого заступника Міністра аграрної політики Максима Мартинюка, основна група продуктів харчування має профіцит (надлишок) і коливання ціни на неї не потрапить в залежність від факту оголошення військового стану. Пропозиція продуктів перевищує попит, отже українців закликають не створювати ажіотаж, скуповуючи все на полицях магазинів.

Керівник району зауважив, що вислови деяких критиків влади стосовно можливості введення в дію військового стану після Іловайського котла не мають під собою основи.

- Присутність російських військових на Донбасі заперечувалася, а зараз ми маємо факт нападу флоту і ФСБ Росії, чітко спрямовану на українські морські сили. Президент запроваджує військовий стан, реагуючи на відкриту агресію, - підкреслив Сергій Бєлічев.

Попри введення військового стану населенню не слід турбуватися стосовно соціальних виплат, пенсій, заробітних плат. Банківські установи працюватимуть у звичайному режимі – так само як і інші фірми, організації всіх форм власності.

Зазначається, що часткової або повної мобілізації наразі не планується. Глава держави у своєму виступі підкреслив, що необхідність призову до армії резерву першої черги виникне лише у разі подальшої військової агресії проти України. Проте, територіям, які фактично розташовані в прикордонній смузі (узбережжя Азовського моря), варто створити або відродити підрозділи територіальної оборони. Керівництво Приморського району вже замислилося над цим питанням і долучатиме до їх створення органи місцевого самоврядування.

- Військовий стан є екзаменом для українського суспільства. Не панікувати, згуртуватися, розуміти серйозність ситуації – повинен кожен з нас. І це буде особистим внеском у стабільність і обороноздатність країни, - підсумував голова райдержадміністрації.

Звернення

Голова райдержадміністрації
Голови райдержадміністрації

Бєлічева Сергія Анатолійовича

Голова райдержадміністрації
Першого заступника голови райдержадміністрації

Смирнова Олексія Валентиновича

Культурні заходи

офіційні сайти держ установ

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International