Офіційний веб-сайт

календар

«   Квітень 2019   »
Пн18152229
Вт29162330
Ср3101724 
Чт4111825 
Пт5121926 
Сб6132027 
Нд7142128 

пошук

офіційні сайти району

Новини

В Запоріжжі відбулася Рада регіонального розвитку

Керівництво районної державної адміністрації прийняло участь у засіданні Ради регіонального розвитку Запорізької області.

На чергу дня обласні посадовці винесли два питання: децентралізація влади – нові можливості для регіонів та Запорізький регіон: здобутки та перспективи розвитку. Як зазначив губернатор області Костянтин Бриль, Президент України Петро Порошенко доручив представникам регіональної влади розробити плани перспективного розвитку території на 2019-2021 рр., провести суспільне обговорення та прийняти їх на рівні громад. Тож розробка перспективного плану розвитку Запорізького краю вже стартувала. У своєму виступі очільник регіону підкреслив роль реформ у досягненні деяких позитивних змін.

- Наші досягнення, реалізація нових проектів та успішні ініціативи стали можливими завдяки реформі децентралізації влади. Чотири роки поступового впровадження довели її економічну та політичну ефективність для громад та громадян, - голова Запорізької ОДА Костянтин Бриль.

Запорізька область – одна з найактивніших в реформі децентралізації: в ОТГ та містах обласного значення проживає майже 87 % населення, а рівень покриття території об’єднаними територіальними громадами сягає 63%. Загалом створено 51 громаду, при цьому на мапі області немає жодного району, де не створено хоча б однієї ОТГ.

Президент України Петро Порошенко зазначив, що у 2020 році має бути прийняте адміністративне рішення про об’єднання громад по всій державі. Нині на території Запорізької області проведено обговорення щодо реформування адміністративно-територіального устрою. Також напрацьовано матеріали щодо оптимальної моделі реформування районного рівня і розпочато роботу над законопроектом про зміну меж районів.

Говорячи про Стратегію регіонального розвитку, губернатор, серед іншого, звернув увагу на проекти, завдяки яким Запорізький регіон і країна в цілому демонструють здатність до плідного партнерства з міжнародними та вітчизняними інвесторами. Справжнім осередком відновлювального напряму енергетики можна вважати Приморську та Орлівську ВЕС, які наберуть повну потужність в 2019 році. Компанія DTEK вклала у будівництво вітроелектростанцій району 340 млн. євро.

Серед інших тем обговорення – подальший ремонту доріг Запорізької області, укріплення мережі медичних закладів території (в т.ч. будівництво нових амбулаторій медичної практики у сільській місцевості, в районі – села Інзівка і Болгарка), створення освітніх округів і інклюзивного навчального простору.

 

Звернення

Голова райдержадміністрації
Голови райдержадміністрації

Бєлічева Сергія Анатолійовича

Голова райдержадміністрації
Першого заступника голови райдержадміністрації

Смирнова Олексія Валентиновича

Культурні заходи

офіційні сайти держ установ

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International