Офіційний веб-сайт

календар

«   Серпень 2019   »
Пн 5121926
Вт 6132027
Ср 7142128
Чт18152229
Пт29162330
Сб310172431
Нд4111825 

пошук

офіційні сайти району

Новини

Сільських голів зібрали для вирішення актуальних питань в осінній період

Минулого четверга в райдержадміністрації відбувся семінар-нарада з міським та сільськими головами з актуальних питань у передзимовий період. Передусім, мова зайшла про стан дорожнього полотна, можливості снігозбиральної техніки та кошти, направлені на обслуговування транспортної мережі. Начальник відділу з питань цивільного захисту населення РДА І.А. Лясковський нагадав присутнім ситуацію минулорічної зими, коли негода не тільки залишила район без світла на кілька діб, а ще й декілька разів створювала снігові пастки для водіїв. Тоді замети вдавалося ліквідувати спільними зусиллями сільських рад і приватних підприємств, оскільки техніки Бердянської ДЕД не завжди вистачало. Враховуючи нинішні ціни на паливо, цьогоріч подібна практика означатиме значні витрати з боку підприємців, які планують займатися очищенням доріг своїх населених пунктів від снігу. В якості виходу обласна державна адміністрація пропонує власникам снігозбиральної техніки заключати договори субпідряду із Запорізьким облавтодором, що в свою чергу обслуговує автошляхи на договірних умовах з Департаментом капітального будівництва облдержадміністрації. Для цього необхідно зібрати певний пакет документів, з переліком яких всіх бажаючих можуть ознайомити працівники управління дорожнього комплексу УКБ ЗОДА.

В цьому році Приморський район отримав 20 млн. гривень на утримання і ремонт автошляхів, що в кілька разів перевищує минулорічні показники. П’ять мільйонів планують використати на капітальний ремонт доріг місцевого значення, інші 15 млн. – на їх обслуговування (встановлення дорожніх знаків, розмітки, прибирання узбіччя тощо). 2019 рік обіцяє більші надходження: прогнозована сума може скласти до 40 млн. гривень, які надійдуть в т.ч. від розмитнення закордонних вантажів. Наприклад, обладнання, що прибуває в Бердянський морський порт для будівництва Приморської ВЕС. В наступному році пріоритетним напрямком стане ремонт шляхів північної і центральної частини району (ділянки Зеленівка-Нельгівка, Борисівка-Болгарка), а також Орлівка-Райнівка, В’ячеславка-Маринівка.

Про стан проведення медичної реформи присутніх проінформував головний лікар первинної ланки медицини О.В. Найда. Зокрема, Олександр Васильович зазначив, що частина з 16 сімейних лікарів наближається до заповнення лімітів по кількості пацієнтів. А ось молодих спеціалістів приморці дещо ігнорують.

Фактом є те, що з першого січня 2019 року фінансування первинної ланки медицини кардинально зміниться. В силу вступає принцип - гроші йдуть за пацієнтом, тобто фінансування кожного сімейного лікаря буде залежати від кількості заключених договорів з населенням. Інша ситуація з фельдшерсько-акушерськими пунктами. До кінця поточного року держава продовжуватиме фінансувати заробітну плату медперсоналу, а з 01.01.2019 утримання фельдшерів і медсестер в селах ляже на районні і сільські ради, які допомагали і продовжують допомагати в оплаті комунальних платежів, робити ремонти, купувати медикаменти. За орієнтовними розрахунками, для повноцінного функціонування одного ФАПу необхідно від 120 до 150 тисяч гривень на рік. Загалом місцевим бюджетам потрібно віднайти на це близько 2 млн. гривень. Якщо органи місцевого самоврядування планують зберегти медичний персонал в сільській місцевості (особливо в населених пунктах, де проживає менше 750 осіб і неможливо створити навіть пункти здоров'я), то вже зараз потрібно задуматися, де взяти гроші і як їх правильно розподілити на майбутнє. З цією метою сільських голів планують зібрати на окрему нараду в кабінеті голови райдержадміністрації та визначитися з можливостями і потребами кожного села.

Третім питанням порядку денного було визначено співпрацю місцевих органів влади з фіскальною службою, найближче представництво якої тепер знаходиться в сусідньому Бердянську. У Приморську співробітники податкової будуть вести прийом і видавати довідки в центрі надання адміністративних послуг населенню (10-й кабінет будівлі районної ради), кілька днів на тиждень. Стежити за надходженнями податків відтепер будуть бердянські фахівці, які для більш тісного контакту з територіями наприкінці вересня відвідали 12 сільських рад, що мають найбільшу заборгованість із земельного податку та орендної плати за користування ділянками. В результаті перевірки списків платників, їх документального оповіщення, борг вдалося скоротити на 422 тисячі гривень (тепер він становить 1,46 млн. грн.). На сьогоднішній день, за словами начальника відділу оподаткування фізичних осіб Бердянського управління ГУ ДФС України в Запорізькій області Олександра Прашутинского, виправлені списки подали п’ять сільських рад з дванадцяти. З реєстру виключають пенсіонерів і померлих, окремі позначки ставлять по громадянам пільгових категорій населення. Ініціатива податкової провести перегляд бази платників податків зайвий раз довела, що до співпраці готові усі - як органи ДФС, так і місцеве самоврядування.

Осіння призовна кампанія-2018 в районі набирає обертів, сформовано трохи більше 50% команди призовників, яких чекає відправлення у військові частини, які не беруть участі в Операції Об'єднаних сил. Після засідання з питання призову на строкову службу з кожним із сільських голів з'ясувалося, що певна частина громадян призовного віку не проживає на території району, а деякі і зовсім виїхали закордон. За статистикою ж вони продовжують рахуватися за Приморським військкоматом. Як підкреслив заступник військового комісара Сергій Тиховод, необхідна оперативна взаємодія з сільськими радами. Працівники військово-облікових столів, які ведуть спеціальну картотеку, зобов'язані постійно актуалізовувати місце проживання і роботи кожної особи, що є в обліковому реєстрі, а також повідомляти військовий комісаріат про зміни у персональному статусі.

Звернення

Голова райдержадміністрації
Голови райдержадміністрації

Бєлічева Сергія Анатолійовича

Голова райдержадміністрації
Першого заступника голови райдержадміністрації

Смирнова Олексія Валентиновича

оголошення

Культурні заходи

офіційні сайти держ установ

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International