Офіційний веб-сайт

календар

«   Вересень 2018   »
Пн 3101724
Вт 4111825
Ср 5121926
Чт 6132027
Пт 7142128
Сб18152229
Нд29162330

пошук

офіційні сайти району

Новини

Нова українська школа: міжнародний досвід у вітчизняних класах

У 2017 році 100 українських шкіл в якості пілотного проекту Міністерства освіти і науки перевели на новий державний стандарт початкової освіти - Нову українську школу. Що це означає на практиці? Інноваційний підхід до навчання першокласників перш за все передбачає розвиток в них комунікабельності, вміння критично мислити та вирішувати проблеми. Стара система відходить в минуле: в першому класі домашніх завдань не буде, а в трьох наступних час їх виконання значно скоротять. Оцінка балами почнеться на другий рік навчання, та й то - не з усіх предметів. Облаштування класних кімнат зміниться: парти будуть розташовані колом, літерою "П" чи в іншому порядку. Додадуться ігрова та творча зони, де школярі зможуть проявити свої таланти і вміння. Багато занять планується проводити в ігровій формі, що допоможе краще концентрувати дитячу увагу. Взагалі, індивідуальним особливостям дитини відводитиметься велика роль. Так само важливим залишиться і вміння педагога знайти підхід до кожного учня. Хочеться запевнити батьків майбутніх першокласників - в школах району їхніх дітей навчатимуть справжні професіонали своєї справи, які пройшли додаткову підготовку, на підтвердження чого отримали відповідні сертифікати. Мами і тата теж будуть залучені в навчальний процес, класні керівники ділитимуться з ними інформацією про розвиток дітей, даючи певні практичні поради.

В цьому році концепція Нової української школи вийшла за рамки первинного проекту і охопила всю країну. Слід підкреслити, що Приморський район також доєднався до системи нововведень в початковій освіті, які наша держава перейняла у передових країн Європи та світу. Сьогодні на облаштування та ремонт класів виділені значні кошти: державна субвенція в розмірі 786 тис. грн. та 278 тис. грн. з районного бюджету. Станом на кінець червня навчальним закладам району залишилося освоїти 532 тисячі державних грошей й 80, 6 тис. грн. з районної казни. За підрахунками, ремонт та облаштування першого класу за сучасними стандартами коштує в середньому 100 тисяч гривень. Безумовно, у повсякденних потребах місцевим школам допомагають сільські ради і приватні підприємці території. Але на цей раз важливою особливістю створення перших класів сучасного зразку сміливо можна вважати фінансову ініціативу держави і місцевої влади.

Впевнитися, що освітня реформа в районі впевнено просувається, у вівторок, 26 червня зібралася делегація на чолі з головою райдержадміністрації С.А. Бєлічевим, керуючою справами виконкому районної ради Л.В. Радковою та начальником відділу освіти РДА Г.В. Карнаух. Освітяни разом з депутатами районної ради О.В. Онишко та С.В. Захаревичем відвідали дванадцять навчальних закладів, де було оновлено матеріальну базу початкових класів, в яких з вересня цього року навчатимуть дітей за новою шкільною методикою. Серед них: Орлівська, Інзівська, Маринівська, Юр’ївська, Зеленівська, Нельгівська, Партизанська, Борисівська, Банівська загальноосвітні школи, а також Коларівський, Єлизаветівський і Єлисеївський НВК – дошкільні навчальні заклади. Підбиваючи підсумки моніторингу, Ганна Карнаух підкреслила високий рівень виконання поставлених завдань директорами шкіл. Голова РДА Сергій Бєлічев зауважив: найголовніше – дітлахи повинні комфортно себе почувати в рамках навчання, адже реформа освіти розрахована в першу чергу саме на це. На думку Сергія Анатолійовича, інноваційний рівень підготовки перших класів стимулюватиме до змін у освіті в цілому. А в якості позитивного прикладу це може вплинути й на інші соціально вагомі галузі, наприклад медицину, яка зараз також переживає стадію реформування.

Довідково: за попередньою інформацією відділу освіти районної державної адміністрації цьогоріч на Перший дзвоник до перших класів сільських шкіл відправляться 135 школярів. Приймати рішення про готовність загальноосвітніх навчальних закладів до навчального року 2018-2019 заплановано 15 серпня, після підписання відповідних актів. До цього часу у їх керівництва є можливість втілити в життя додаткові ідеї для ще більшого поліпшення навчального процесу в класах Нової української школи.