Офіційний веб-сайт

календар

«   Квітень 2019   »
Пн18152229
Вт29162330
Ср3101724 
Чт4111825 
Пт5121926 
Сб6132027 
Нд7142128 

пошук

офіційні сайти району

Новини

Нова українська школа: міжнародний досвід у вітчизняних класах

У 2017 році 100 українських шкіл в якості пілотного проекту Міністерства освіти і науки перевели на новий державний стандарт початкової освіти - Нову українську школу. Що це означає на практиці? Інноваційний підхід до навчання першокласників перш за все передбачає розвиток в них комунікабельності, вміння критично мислити та вирішувати проблеми. Стара система відходить в минуле: в першому класі домашніх завдань не буде, а в трьох наступних час їх виконання значно скоротять. Оцінка балами почнеться на другий рік навчання, та й то - не з усіх предметів. Облаштування класних кімнат зміниться: парти будуть розташовані колом, літерою "П" чи в іншому порядку. Додадуться ігрова та творча зони, де школярі зможуть проявити свої таланти і вміння. Багато занять планується проводити в ігровій формі, що допоможе краще концентрувати дитячу увагу. Взагалі, індивідуальним особливостям дитини відводитиметься велика роль. Так само важливим залишиться і вміння педагога знайти підхід до кожного учня. Хочеться запевнити батьків майбутніх першокласників - в школах району їхніх дітей навчатимуть справжні професіонали своєї справи, які пройшли додаткову підготовку, на підтвердження чого отримали відповідні сертифікати. Мами і тата теж будуть залучені в навчальний процес, класні керівники ділитимуться з ними інформацією про розвиток дітей, даючи певні практичні поради.

В цьому році концепція Нової української школи вийшла за рамки первинного проекту і охопила всю країну. Слід підкреслити, що Приморський район також доєднався до системи нововведень в початковій освіті, які наша держава перейняла у передових країн Європи та світу. Сьогодні на облаштування та ремонт класів виділені значні кошти: державна субвенція в розмірі 786 тис. грн. та 278 тис. грн. з районного бюджету. Станом на кінець червня навчальним закладам району залишилося освоїти 532 тисячі державних грошей й 80, 6 тис. грн. з районної казни. За підрахунками, ремонт та облаштування першого класу за сучасними стандартами коштує в середньому 100 тисяч гривень. Безумовно, у повсякденних потребах місцевим школам допомагають сільські ради і приватні підприємці території. Але на цей раз важливою особливістю створення перших класів сучасного зразку сміливо можна вважати фінансову ініціативу держави і місцевої влади.

Впевнитися, що освітня реформа в районі впевнено просувається, у вівторок, 26 червня зібралася делегація на чолі з головою райдержадміністрації С.А. Бєлічевим, керуючою справами виконкому районної ради Л.В. Радковою та начальником відділу освіти РДА Г.В. Карнаух. Освітяни разом з депутатами районної ради О.В. Онишко та С.В. Захаревичем відвідали дванадцять навчальних закладів, де було оновлено матеріальну базу початкових класів, в яких з вересня цього року навчатимуть дітей за новою шкільною методикою. Серед них: Орлівська, Інзівська, Маринівська, Юр’ївська, Зеленівська, Нельгівська, Партизанська, Борисівська, Банівська загальноосвітні школи, а також Коларівський, Єлизаветівський і Єлисеївський НВК – дошкільні навчальні заклади. Підбиваючи підсумки моніторингу, Ганна Карнаух підкреслила високий рівень виконання поставлених завдань директорами шкіл. Голова РДА Сергій Бєлічев зауважив: найголовніше – дітлахи повинні комфортно себе почувати в рамках навчання, адже реформа освіти розрахована в першу чергу саме на це. На думку Сергія Анатолійовича, інноваційний рівень підготовки перших класів стимулюватиме до змін у освіті в цілому. А в якості позитивного прикладу це може вплинути й на інші соціально вагомі галузі, наприклад медицину, яка зараз також переживає стадію реформування.

Довідково: за попередньою інформацією відділу освіти районної державної адміністрації цьогоріч на Перший дзвоник до перших класів сільських шкіл відправляться 135 школярів. Приймати рішення про готовність загальноосвітніх навчальних закладів до навчального року 2018-2019 заплановано 15 серпня, після підписання відповідних актів. До цього часу у їх керівництва є можливість втілити в життя додаткові ідеї для ще більшого поліпшення навчального процесу в класах Нової української школи.

Звернення

Голова райдержадміністрації
Голови райдержадміністрації

Бєлічева Сергія Анатолійовича

Голова райдержадміністрації
Першого заступника голови райдержадміністрації

Смирнова Олексія Валентиновича

Культурні заходи

офіційні сайти держ установ

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International