Офіційний веб-сайт

календар

«   Березень 2019   »
Пн 4111825
Вт 5121926
Ср 6132027
Чт 7142128
Пт18152229
Сб29162330
Нд310172431

пошук

офіційні сайти району

Новини

Нерозподілені землі сільськогосподарського призначення на території Приморського району

Одним із основних завдань та принципів земельного законодавства є забезпечення раціонального використання та охорони земель, до яких також відносяться нерозподілені (невитребувані) земельних частки(паї.)

У 1995 р. Указом Президента України було прийнято рішення провести розпаювання земель, переданих у колективну власність сільськогосподарським підприємствам і кооперативам

Розпаювання земель передбачало визначення розміру земельної частки в колективній власності кожного члена сільськогосподарського підприємства без виділення земельних ділянок в натурі (на місцевості). Кожному члену такого підприємства було передано у власність «пай» — умовну земельну ділянку, розмір якої визначався виходячи із загальної площі земель, переданих сільськогосподарському підприємству, і кількості членів підприємства.

Для підтвердження права власності на земельний пай його власнику видавався сертифікат єдиного в Україні зразка, який був затверджений постановою Кабінету міністрів України від 12.10.1995 р. № 801.

Однак не всі громадяни, що мали право на земельний пай, отримали такі сертифікати. Одні — не скористалися такою можливістю, інші — просто не встигли.

Паї, сертифікати на які громадянами не було отримано, отримали статус «невитребуваних».

Тому поряд зі звичайними земельними паями з'явилася ще одна категорія — невитребувані паї — ті, власники яких не отримали сертифікати або іншим чином не заявили про свої права.

До категорії таких нерозподілених (невитребуваних) земельних часток (паїв) належать:

– земельні частки (паї), на які громадяни мають право, але не отримали відповідного документа, що підтверджуватиме таке право, або іншим чином не заявили свої права на земельну частку (пай);

– земельні частки (паї), на які підтверджувальний документ уже отриманий, але власник не розпорядився ним належним чином (не подав заяву про виділення в натурі (на місцевості) для передання в оренду чи сумісного обробітку);

– земельна частка (пай), власник якої не з’явився на збори і не взяв участь у розподілі земельних ділянок через хворобу або з інших причин;

– земельна частка (пай), власник якої не встиг до моменту проведення зборів щодо розподілу земельних ділянок оформити право на успадковану земельну частку (пай);

– земельні частки (паї), власники яких взяли участь у проведенні зборів членів реформованих КСП щодо розподілу земельних ділянок, але не оформили право власності на земельні ділянки відповідно до вимог чинного законодавства;

– земельні частки (паї), власники яких не оформили право власності або померли, а їх спадкоємці не прийняли спадщину, до якої входять земельні частки (паї).

Приморською районною державною адміністрацією в межах повноважень, з метою забезпечення вимог законодавства у частині раціонального використання земель, виявлення фактів незаконного використання земельних ділянок сільськогосподарського призначення без оформлення правовстановлюючих документів на землю та поповнення місцевих бюджетів, вживаються заходи щодо передачі у власність власникам земельних часток (паїв) та суб’єктам господарювання у користування на умовах оренди, до моменту витребування власниками земельних часток (паїв) без зміни цільового призначення земельних ділянок сільськогосподарського призначення, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.

За проведеними спільними заходами Приморської районної державної адміністрації разом з органами місцевого самоврядування району на території Приморського району виявлено нерозподілені (не витребувані) земельні ділянки сільськогосподарського призначення: орієнтовною загальною площею 2219,6 га угіддя пасовища (на території Борисівської, Єлизаветівської, Єлисеївської, Мануйлівської, Новоолексіївської, Юр‘ївської рад, які знаходяться у громадському користуванні); орієнтовною загальною площею 475, 945 га угіддя сіножатті (на території Єлизаветівської, Новоолексіївської, (колишньої Преславської) сільських рад, які знаходяться у громадському користуванні); орієнтованою загальною площею 151,3 га угіддя багаторічні насадження на території Зеленівської, Коларівської, Новоолексіївської, Партизанської сільських рад.

У разі виявлення бажання ознайомитись більш детально з інформацією щодо отримання зазначених земельних ділянок сільськогосподарського призначення у користування на умовах оренди до моменту витребування власниками земельних часток (паїв) без зміни цільового призначення , для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, радимо звертатися до Приморської районної державної адміністрації з відповідною заявою.

Звернення

Голова райдержадміністрації
Голови райдержадміністрації

Бєлічева Сергія Анатолійовича

Голова райдержадміністрації
Першого заступника голови райдержадміністрації

Смирнова Олексія Валентиновича

Культурні заходи

офіційні сайти держ установ

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International