Офіційний веб-сайт

календар

«   Липень 2018   »
Пн 29162330
Вт 310172431
Ср 4111825 
Чт 5121926 
Пт 6132027 
Сб 7142128 
Нд18152229 

пошук

офіційні сайти району

Новини

Приморський район приєднується до щорічної всеукраїнської акції

Районна державна адміністрація пропонує жителям міста й району долучитися до всеукраїнській ініціативі “Першоцвіт - 2018”, яка триває з 12 лютого і завершиться наприкінці квітня. Захід спрямовано перш за все на збереження ранніх весняних рослин, занесених до Червоної книги України. Будь-який їх збір або пошкодження суворо забороняється законодавством. Проте доволі часто ця заборона ігнорується. Реалізатори першоцвітів, отримуючи свій дохід на знищенні рідкісних квіток, позбавляють майбутні покоління українців можливості милуватися їх природною красою.

Варто зазначити, що торгівля рідкісними і “червонокнижними” видами рослин є порушенням Законів України “Про рослинний світ”, “Про охорону навколишнього природного середовища”, “Про Червону книгу України”. Згідно статей 88, 88-1, 90, 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за це передбачено накладення штрафів. Стягнення передбачаються й за кожну зірвану квітку. Наприклад, за один пролісок порушнику доведеться заплатити 49 гривень.

Сьогодні спеціалісти районної адміністрації спільно з працівниками Приморського відділення Національної поліції перевірили міський ринок та прилеглу до нього територію на предмет торгівлі рідкісними весняними рослинами. З продавцями квітів була проведена інформаційна робота щодо додержання вимог українського законодавства про рослинний світ.

Довідково. До ранніх весняних квітів відносяться шафран Гейфеля, пролісок білосніжний, сон великий, ясенець білий, черемша (цибуля ведмежа), горицвіт (адоніс) весняний, білоцвіт весняний, конвалія звичайна, медунка темна, первоцвіт весняний, фіалка запашна, анемона дібровна і широка, підсніжник дволистий, лунник багаторічний, арум Бессера та інші. Майже всі вони - рідкісні види рослин або ті, що зникають.

Закликаємо громадськість проявити свідомість – не зривати, не продавати і не купувати перших весняних квітів. Приєднуйтеся до заходу “Першоцвіт” заради збереження унікальної української флори.