Офіційний веб-сайт

календар

«   Вересень 2018   »
Пн 3101724
Вт 4111825
Ср 5121926
Чт 6132027
Пт 7142128
Сб18152229
Нд29162330

пошук

офіційні сайти району

Новини

Жителі району вшанували пам'ять воїнів – інтернаціоналістів

Сьогодні в центральному сквері міста відбувся мітинг-реквієм, присвячений Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 29-й річниці виведення радянських військ із республіки Афганістан.

Українські військовослужбовці у складі армії колишнього СРСР протягом другої половини ХХ сторіччя брали участь у багатьох збройних конфліктах на території іноземних держав. Із Запорізької області 12 700 солдат і офіцерів (в т.ч. 103 – з Приморського району) побували в горнилі бойових дій під час військових конфліктів у Чехословаччині, Югославії, Алжирі, Анголі, Лівії, Заїрі та ще декількох країнах Африки. Наші співвітчизники не залишилися осторонь від подій 1956 року в Угорщині, надавали військову допомогу Кубі і В’єтнаму.

Окремою сторінкою у історії воїнів-інтернаціоналістів виступає Афганська війна, за 9 років якої згідно офіційних даних загинуло 14 453 військовослужбовці. Тоді Україна безповоротно втратила близько 4 тис. юнаків і чоловіків, ще 6 тисяч отримали поранення та різні ступені інвалідності, 72 людини вважаються зниклими безвісти. Із 81 жителя Приморського району, які відправилися виконувати свій обов’язок перед Батьківщиною, додому не повернулися четверо: Олександр Дудніченко (с. Борисівка), Володимир Клімов, Віктор Матвієнко (с. Новопавлівка) і Олександр Данілов (с. Комишуватка). Ще сімнадцять воїнів-афганців не дожили до наших днів, померши внаслідок отриманих ран та проблем зі здоров’ям. Вшанували їх світлу пам'ять хвилиною мовчання та покладанням квітів до меморіального знаку.

З початком Антитерористичної операції на сході країни учасники інтернаціональних військових конфліктів одними з перших встали до лав української армії, застосовуючи свій бойовий досвід для захисту рідної землі. З Приморського району на першій лінії оборони вже побували Степан Шпачинський, Сергій Мінько, Віктор Плотніков та Андрій Махотко, який і сьогодні служить в лавах Збройних Сил України.