Офіційний веб-сайт

календар

«   Грудень 2018   »
Пн 310172431
Вт 4111825 
Ср 5121926 
Чт 6132027 
Пт 7142128 
Сб18152229 
Нд29162330 

пошук

офіційні сайти району

Новини

Жителі району вшанували пам'ять воїнів – інтернаціоналістів

Сьогодні в центральному сквері міста відбувся мітинг-реквієм, присвячений Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 29-й річниці виведення радянських військ із республіки Афганістан.

Українські військовослужбовці у складі армії колишнього СРСР протягом другої половини ХХ сторіччя брали участь у багатьох збройних конфліктах на території іноземних держав. Із Запорізької області 12 700 солдат і офіцерів (в т.ч. 103 – з Приморського району) побували в горнилі бойових дій під час військових конфліктів у Чехословаччині, Югославії, Алжирі, Анголі, Лівії, Заїрі та ще декількох країнах Африки. Наші співвітчизники не залишилися осторонь від подій 1956 року в Угорщині, надавали військову допомогу Кубі і В’єтнаму.

Окремою сторінкою у історії воїнів-інтернаціоналістів виступає Афганська війна, за 9 років якої згідно офіційних даних загинуло 14 453 військовослужбовці. Тоді Україна безповоротно втратила близько 4 тис. юнаків і чоловіків, ще 6 тисяч отримали поранення та різні ступені інвалідності, 72 людини вважаються зниклими безвісти. Із 81 жителя Приморського району, які відправилися виконувати свій обов’язок перед Батьківщиною, додому не повернулися четверо: Олександр Дудніченко (с. Борисівка), Володимир Клімов, Віктор Матвієнко (с. Новопавлівка) і Олександр Данілов (с. Комишуватка). Ще сімнадцять воїнів-афганців не дожили до наших днів, померши внаслідок отриманих ран та проблем зі здоров’ям. Вшанували їх світлу пам'ять хвилиною мовчання та покладанням квітів до меморіального знаку.

З початком Антитерористичної операції на сході країни учасники інтернаціональних військових конфліктів одними з перших встали до лав української армії, застосовуючи свій бойовий досвід для захисту рідної землі. З Приморського району на першій лінії оборони вже побували Степан Шпачинський, Сергій Мінько, Віктор Плотніков та Андрій Махотко, який і сьогодні служить в лавах Збройних Сил України.

Звернення

Голова райдержадміністрації
Голови райдержадміністрації

Бєлічева Сергія Анатолійовича

Голова райдержадміністрації
Першого заступника голови райдержадміністрації

Смирнова Олексія Валентиновича

Культурні заходи

офіційні сайти держ установ

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International