Офіційний веб-сайт

календар

«   Грудень 2018   »
Пн 310172431
Вт 4111825 
Ср 5121926 
Чт 6132027 
Пт 7142128 
Сб18152229 
Нд29162330 

пошук

офіційні сайти району

Новини

Збереження полезахисних лісосмуг – одне з головних завдань місцевої влади

У четвер, 11 січня, в залі засідань районної ради відбувся семінар – нарада з головами об’єднаних територіальних громад та сільських рад, присвячений актуальним питанням розвитку території.

Станом на початок 2018 року в районі наявна заборгованість зі сплати податку за землю фізичними особами. Про це повідомила начальник Бердянського управління ГУ ДФС України в Запорізькій області О.В. Федорова, яка зауважила, що станом на 10 січня поточного року близько 37% від загальної суми запланованого збору земельного податку (тобто 339 тис. грн. по більш ніж 2200 домогосподарствам) за 2017 рік залишаються не сплаченими. В ході діалогу з керівниками органів місцевого самоврядування було з’ясовано, що існуюча база платників земельного податку потребує негайної актуалізації. Відбудеться це шляхом співставлення списків Приморського відділення ГУ ДФС спеціалістами сільських рад з подальшим внесенням змін до бази даних, яке триватиме найближчий тиждень. Керівник Бердянської податкової також відзначила плідну роботу колективу Юр’ївської сільської ради, яка займає лідируючу позицію в районі відносно сплати податку за землю.

Важливим питанням залишається оформлення генеральних планів населених пунктів. За інформацією начальника відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації О.І. Губарь, наразі їх встигли оформити лише Коларівська, Юр’ївська та Зеленівська сільські ради. Інші органи місцевого самоврядування знаходяться на різних етапах формування генеральних планів.

Історію створення полезахисних лісосмуг, їх роль у захисті масивів орних земель, проблему незаконної вирубки дерев нагадала присутнім заступник начальника відділу агропромислового розвитку РДА Н.В. Хіцай. Всього в Приморському районі налічується 3427,2 га захисних лісових насаджень. Згідно ст. 122 Земельного Кодексу України розташовуються вони на землях державної власності, проте не знаходяться на балансі жодного з підприємств. Для передачі їх у власність необхідно провести інвентаризацію, яка, враховуючи середню вартість оформлення 1 гектару землі, становитиме близько 1,7 млн. грн. Замовлення землевпорядної документації можливо здійснити за рахунок коштів, які надійшли у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва, залучити до процесу органи місцевого самоврядування території. Також постане питання визначення суб’єкта юридичних відносин, на баланс якого потраплять лісосмуги території. Протокольно сільським радам і об’єднаним територіальним громадам запропоновано висловити свої пропозиції з приводу цього питання на наступній робочій нараді.

В Україні стартувала медична реформа, основним важелем якої стане інститут сімейних лікарів. Зміниться й механізм державного фінансування закладів охорони здоров’я – відтепер сума коштів буде розраховуватися пропорційно кількості пацієнтів, закріплених за лікарями медичних закладів. Про це та інші подробиці реформування первинної ланки медицини доповів головний лікар Приморського центру первинної медико-санітарної допомоги О.В. Найда. Також на розгляд голів сільських рад було висунуте питання утримання фельдшерсько-акушерських пунктів за рахунок місцевих бюджетів.

Звернення

Голова райдержадміністрації
Голови райдержадміністрації

Бєлічева Сергія Анатолійовича

Голова райдержадміністрації
Першого заступника голови райдержадміністрації

Смирнова Олексія Валентиновича

Культурні заходи

офіційні сайти держ установ

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International