Офіційний веб-сайт

календар

«   Січень 2018   »
Пн18152229
Вт29162330
Ср310172431
Чт4111825 
Пт5121926 
Сб6132027 
Нд7142128 

пошук

офіційні сайти району

Новини

Приморці вшанували пам'ять ліквідаторів аварії на ЧАЕС

Майже три десятиріччя тому слово "Чорнобиль" не говорило пересічному громадянину практично нічого. Найбільше що знали - те, що існує подібна атомна електростанція та місто енергетиків поруч з нею. Однак аварія в 1986 році змінила уявлення про "мирний атом". Небезпека, з якої людство тоді зіткнулося вперше - радіація, несла в собі невидиму загрозу для всіх живих організмів. Зараз ми вже докладніше знаємо про її вплив і засоби захисту, в першу чергу саме з досвіду роботи ліквідаторів наслідків аварії.

До численної когорти тих, хто ризикуючи життям, відправився споруджувати об'єкт "Укриття" і проводити інші спецроботи, були й жителі Приморського району, всього - 105 осіб. Серед них: військовослужбовці, співробітники міліції, водії, бульдозеристи, зварювальники, робітники інших спеціальностей. Як згадав у своєму виступі голова районної громадської організації "Союз Чорнобиль" Віктор Турубаров, роботи вистачало на всіх: хтось чергував на блокпостах, перешкоджаючи незаконному проникненню громадян в зону відчуження навколо атомної станції, деякі займалися дезактивацією населених пунктів і промислових об'єктів від радіоактивного пилу, сміття і верхнього шару ґрунту (в особливо заражених місцях). Багато людей працювали на самій АЕС, в основному позмінно, строго дотримуючись часу знаходження на небезпечних ділянках. Радіозахист ліквідаторів на перших порах залишав бажати кращого, але незважаючи на це вони з гідністю виконали свій обов'язок - палаюча радіоактивним полум'ям діра під назвою "четвертий енергоблок" була закрита масивну конструкцію, охрещеною в народі Саркофагом.

Вшанувати пам'ять тих, хто віддав своє життя за безпеку майбутніх поколінь українців і привітати живих героїв Чорнобиля громадськість зібралася в центральному сквері міста, біля пам'ятного знака ліквідаторам аварії на ЧАЕС. Їх героїзм і самовідданість високо оцінили в своїх виступах районне і міське керівництво: голова райдержадміністрації С.А. Бєлічев, районної ради О.В. Ніколенко та секретар Приморської громади С.Ю. Візирський наголосили на необхідності пам'ятати урок найбільшої техногенної катастрофи у світовій історії. Після слів подяки учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС були вручені почесні грамоти, а всі бажаючі могли покласти квіти до пам'ятного знаку.