Офіційний веб-сайт

календар

«   Липень 2018   »
Пн 29162330
Вт 310172431
Ср 4111825 
Чт 5121926 
Пт 6132027 
Сб 7142128 
Нд18152229 

пошук

офіційні сайти району

Новини

Приморський район має змогу залучити іноземні гранти для реалізації соціальних проектів

Про це повідомив перший заступник голови районної державної адміністрації О.В. Смирнов на зустрічі з представниками внутрішньо переміщених осіб, які проживають в районі. Крім них, участь в нараді прийняли голова Приморської міської ОТГ О.А. Божкова, керівник Центру допомоги учасникам Антитерористичної операції при райдержадміністрації В.І. Матвієнко, а також координатори деяких громадських організацій території.

За інформацією, яку представила начальник відділу з питань економічного розвитку райдержадміністрації А.О. Клевізаль, Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України реалізує Грант ФДМР “Подолання наслідків конфлікту, пілотний проект з відновлення та розбудови спроможностей”. Наразі лише чотири області (Харківська, Дніпропетровська, Запорізька та Миколаївська) можуть підготувати на розгляд свої проектні пропозиції, всього ж для реалізації буде відібрано не більше 8-12 пілотних проектів. Фінансова підтримка кожного з них за рахунок гранту складатиме суму від 100 до 400 тис. доларів США.

Серед основних напрямків майбутніх проектів – послуги у сфері охорони здоров’я та психологічної підтримки, розширення можливостей для отримання доходів, покращення надання адміністративних послуг, розвиток соціальної інфраструктури території.

Прийом проектних заявок розпочався 17 липня і завершиться 14 серпня поточного року. Важливо відзначити, що подавати свої пропозиції можуть місцеві ради або об’єднані територіальні громади спільно з громадськими організаціями, представниками внутрішньо переміщених осіб та учасниками АТО.

В результаті прямого діалогу присутні виробили декілька можливих варіантів проектних пропозицій. Серед них – реконструкція міського кінотеатру зі збереженням кінозалу і створенням гуртків дитячої творчості, співфінансування військового санаторію “Приморський” для ще більш якісного обслуговування учасників АТО, встановлення системи електронного документообігу у Приморській ЦРЛ, облаштування зони вільного WI-FI на зупинках громадського транспорту (або спеціалізованого комп’ютерного клубу), утворення центрів надання адміністративних послуг, створення теплиці.

Співпрацю по залученню іноземних інвестицій пропонує також Британська Рада в Україні. Проекти за її програмою розраховані на суму до 30 тис. грн. (50 відсотків вартості проектної пропозиції), іншу половину суми на умовах співфінансування надають органи місцевого самоврядування території. В цьому плані був розглянутий позитивний досвід м. Мелітополь, де втілили в життя вже десять подібних міні-проектів.