Офіційний веб-сайт

календар

«   Березень 2020   »
Пн 29162330
Вт 310172431
Ср 4111825 
Чт 5121926 
Пт 6132027 
Сб 7142128 
Нд18152229 

пошук

офіційні сайти району

Історія краю

Ногайський район створено у 1923 році. У грудні 1925 року район реформовано, частина населених пунктів відійшла до національного Коларівського району, а інша до Бердянського.

З 1938 року село Ногайськ віднесено до селищ міського типу (смт.)

У квітні 1939 року створено Ногайський район, до складу якого ввійшли села: Преслав, Камишуватка, Обіточне, Підспір’я, Банівка, Борисівка, Лозанівка, Азов, Партизани, Коларівка, В’ячеславка, Маринівка, Новоолексіївка, Лозуватка, Інзівка, селище Вільне, Набережний, Новий Бит та Обіточна Коса.

З 1947 року до району приєднані села: Юр’ївка, Богородицьке, Зеленівка, Нельгівка, ст. Нельгівка, Тарасівка. Калинівка, Мануйлівка, Петрівка, Зелений Гай.

У грудні 1962 року Ногайський район перестає існувати і переходить до складу Бердянського району.

З 1964 року смт. Ногайськ перейменовано в смт. Приморське.

У січні 1965 року організовується Приморський район. До його складу входять колишні села Ногайського району ( крім Тарасівки) і приєднані Райнівка, Орлівка, Єлисіївка, Єлизаветівка, ст. Єлизаветівка, Надгорне, Радолівка, Гюнівка.

У 1967 році смт. Приморське віднесено до категорії міст районного підпорядкування – утворено місто Приморськ.

 

Загальні відомості

Приморський район розташований в південній частині Запорізької області на узбережжі Азовського моря. Загальна площа району - 1,4 тис. км2. На півночі межує з Чернігівським, на заході - з Приазовським, на сході – з Бердянським районом. Адміністративний центр району – місто Приморськ, яке знаходиться від обласного центру м. Запоріжжя на відстані 183 км.

Адміністративно район включає в себе 31 населений пункт. На території району створено 1 міську раду та 15 сільських рад.

Населення району станом на 01.11.2014 року склало 30689 чол.

Герб і прапор Приморського району Запорізької області

Герб

Герб Приморського району - щит французької форми представляє прямокутник, основа якого дорівнює 8/9 висоти, виступає в середині нижньої частини острієм і має заокруглені нижні кути.

Щит розділений фігурою першого порядку – прямим срібним вилоподібним хрестом, який символізує з’єднання рік Обіточної та Кільтичія в межах району, що впадають однією річкою в Азовське море, а також символізує переважаючий християнський православний народ, який населяє місто та район.

Ліва третина щита складається з трьох напівмісяців та східного меча золотого кольору в зеленому полі, що символізує історичне минуле міста Ногайськ і повторює символіку герба міста, розробленого в 70-х роках 19 століття герольдмейстером Б.В. Кене.

Верхня частина щита складається з орла – могильника червоно – коричневого кольору з розгорнутими крилами в золотому полі, що символізує стиглі поля пшениці Приморського району. Орел символізує вічність природи цього краю.

Права третина щита складається з риби (осетра) в синьому полі, яка символізує багатство міста та району ресурсами та примиканням території до Азовського моря. Герб оповито червоною стрічкою і колоссями пшениці.

Прапор

Прапор Приморського району повторює і використовує графіку та кольори герба. Прапор - прямокутне полотнище з пропорціями висоти до ширини як 1/1,5. Верхня частина графіки герба ( без фігур) - являється стороною прапора, яка прикріпляється до древка, при цьому, синій колір знаходиться вгорі. В центрі полотнища зображено герб району.

Герб і прапор м. Приморська Запорізької області

Герб

Герб міста Приморська являє собою готичний щит, розділений на 3 частини вилоподібним хрестом білого кольору. Вилоподібний хрест символізує дві ріки – Обіточну і Кильтичію, які зливаються в одну ріку.

Ліва третина щита складається з трьох напівмісяців і східного мечу сріблястого кольору на зеленому полі Це символізує в минулому ставку хана Ногайської орди, яка знаходилася в цьому місці, що і дало первісну назву міста – Ногайськ. Напівмісяці і меч – перевернені на знак повної поразки від Російських військ, що привело до корінних змін сьогодення і майбутнього цих територій.

Верхня третина щита (більш почесна) складається із ширяючого орла-могильника червоно-коричневого кольору на золотому полі, що символізує стиглі поля пшениці Приморського району. А орел – символізує вічність природи цього краю.

Права третина щита складається з риби (осетра) на синім полі, що символізує багатство міста і району рибними ресурсами і приналежність територій до Азовського моря.
Герб прикрашено сріблястою трьохвежевою короною, що символізує міське самоврядування, а сріблястий колір – те, що місто районного значення.
Герб оповито червоною стрічкою і колоссями пшениці.

Прапор

Прапор м. Приморська повторює і використовує графіку і колір герба. Прапор представляє собою прямокутне полотнище з пропорцією висоти до ширини як 1/1,5. Верхня частина графіки герба ( без фігур) - є стороною прапора , яка кріпиться до древка.

 

Звернення

Голова райдержадміністрації
Голови райдержадміністрації

Попова Артема Вікторовича

офіційні сайти держ установ

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International