Офіційний веб-сайт

календар

«   Серпень 2018   »
Пн 6132027
Вт 7142128
Ср18152229
Чт29162330
Пт310172431
Сб4111825 
Нд5121926 

пошук

офіційні сайти району

Гордість Приморського району

Полукчі Костянтин Гаврилович

Полукчі Костянтин Гаврилович народився 2 січня 1930 року в селі Софіївка Бердянського району. Трудову діяльність розпочав у колгоспі „Жовтень” Андріївського району. Після служби в лавах Радянської Армії і навчання у вищій партійній школі при ЦК КПРС з 1963 року по 1990 рік беззмінно працює головою колгоспу імені Комінтерна. У 1970 році без відриву від виробництва закінчив Київський інститут народного господарства.

В господарстві успішно розвивалися рослинництво, садівництво, виноградарство, тваринництво. В колгоспі велася цілеспрямована робота по підвищенню культури землеробства, впровадженню інтенсивних технологій вирощування високопродуктивних сільгоспкультур і ефективних способів обробітку ґрунту, удосконалювалася система сівозмін, розвивалося мале зрошення. Все це дозволяло щорічно нарощувати виробництво продукції рослинництва. У 10 п'ятирічці (1976-1980 p.p.) середньорічна урожайність зернових становила 37,0ц/га (по району 29,ц/га), в т.ч. озимої пшениці - 39,7ц/га (по району 32,1ц/га), соняшнику 18,4ц/га. Господарство отримувало високі врожаї фруктів, овочів.

У тваринницькій галузі були вирішені головні проблеми галузі: створено потужний кадровий потенціал і гідні умови для роботи тваринників, побудовано приміщення для утримання тварин, налагоджена племінна робота, створена надійна кормова база. Ефективно працювали тваринники на відгодівлі ВРХ, свиней. Господарство багато років виробляло по 3 тисячі тонн молока і 400 тонн м'яса. Виробничий потенціал господарства в районному масштабі становив понад 10 відсотків.

У цей період здійснювався величезний обсяг будівельних робіт виробничого і соціального значення, об'єкти зводяться за рахунок власних коштів держспособом завдяки ентузіазму голови. Побудовано Будинок культури, два дитсадки, середня школа, стадіон, лазня, кілька магазинів, автогараж, холодильник, десятки кілометрів водопроводу та дороги з твердим покриттям, щорічно споруджували житло, побудовані сучасні тваринницькі комплекси, свиноферма, ремонтні майстерні.

Колгосп імені Комінтерна під керівництвом Костянтина Гавриловича з року в рік здобував високих результатів у сільськогосподарському виробництві, займав провідні позиції не тільки в районі та області, а і в республіці. Господарство перетворилося в школу передового досвіду. Колгосп занесений на обласну Дошку Пошани. Трудівники колгоспу чотири рази були нагороджені перехідними Червоними Прапорами ЦК КПРС, Ради Міністрів СРСР, ЦК ВЛКСМ.

У період роботи головою колгоспу імені Комінтерна К.Г.Полукчі неодноразово обирався депутатом районної ради, за сумлінну працю нагороджений орденами Леніна, Жовтневої Революції, двома орденами Трудового Червоного Прапора, медалями „За доблесну працю. З відзначення 100-річчя з дня народження Володимира Ілліча Леніна”, „Ветеран праці”.